FA. (3)

Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst

Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!
Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!Han Mes - stilleven (z.t.) | gemengde techniek (1982) - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!

Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
210 verkochte items
Alle items van deze verkoper (36)
  • Han Mes (1936)
Jaartal1982
StijlExpressionistisch
OnderwerpStilleven
IngelijstIngelijst
Afmetingen14 cm x 21.5 cm (h x b)
Lijst38 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Portretten en figuren in ondefinieerbare ruimtes vormen het hoofdthema in het werk van Han Mes (1936). "Voor Han Mes betekent schilderen de verwerking van eigen gewaarwordingen en dromen, waarin soms mensen een rol spelen en soms ook niet."

Dit relatief  kleine schilderij is gemaakt op gouache papier met dito verf. Het werk is deels samengesteld en opgebouwd uit stroken papier, krantenknipsels. Door het opkrullen ervan langs de randen ontstaat een soort 3D-effect. Het is mij niet duidelijk of dit de bedoeling van de kunstenaar is of dat het papier in de loop der tijd is gaan 'krullen'...
Jaar: 1982
Het kunstwerk maakte deel uit van de BKB-collectie van de gemeente Amsterdam.
Met de hand gesigneerd, rechtsonder.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Han ('Hanny') Mes (Koog a/d Zaan, 1936) is schilder en illustrator. Maakt schilderijen, tekeningen, etsen en litho's.
Ze studeerde aan de Rietveld Academie in Amsterdam. Na haar opleiding vertrok ze met een beurs van de Franse staat naar Parijs, waar ze door veelvuldig museumbezoek een voorliefde voor middeleeuwse kunst kreeg. Geïnspireerd door de middeleeuwse symboliek ontwikkelde zij een eigen beeldtaal die ze hanteerde in kleine voorstellingen van figuren in landschappen. Portretten en figuren in ondefinieerbare ruimtes vormen dan het hoofdthema. Voor Han Mes betekent schilderen de verwerking van eigen gewaarwordingen en dromen, waarin soms mensen een rol spelen en soms ook niet.
De voornaamste inspiratiebron van Han Mes is de mens, het leven, dit boeit haar mateloos. Elk schilderij vertelt een verhaal, en samen vertellen ze haar levensverhaal.
Naarmate Mes ouder werd is de verinnerlijking steeds intenser geworden.
Mes kreeg driemaal koninklijke subsidie, een aanmoedigingsprijs voor jonge kunstenaars, namelijk in 1958, 1959 en 1960, nadat zij in 1957 een beurs van Maison Descartes had gekregen.
Zo'n 15 jaar geleden verruilde Han Mes Amsterdam voor Bergen (NH). Daar heeft zij een prachtig atelier. De omgeving –duinen, strand en zee– bieden Mes ervaringen die het licht en de ruimte in haar schilderijen doen veranderen.
bronnen:
www.hanmes.nl // www.marcelgieling.nl // www.artzaanstad.nl //  www.zaanwiki.nl // www.whichmuseum.nl

Het werk verkeert in prima staat. De afbeelding is deels samengesteld uit losse stroken (kranten) papier die langs de randen iets opkrullen. In 2 spijlen van de originele houten lijst zit een beetje beweging. De hoekjes moeten met lijm of een spijkertje worden vastgezet.

Han Mes (1936)

Alle items van deze kunstenaar(6)
Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
210 verkochte items
42 cm
38 cm
21.5 cm
14 cm
Starttijd:14-05-2022 om 22:24
Eindtijd:25-05-2022 om 21:20
Openingsbod€ 75
ObjectlocatieHoorn, Nederland