Ruloff S.A. Manuputty - Contra
Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
Periode | 1900 t/m 1944 |
Een schitterend kunstwerk (gewassen inkttekening) van de kunstenaar Hendrik Jacobus Scholten (1824-1907). Mooi achter glas ingelijst. Gesigneerd rechts onder en gedateerd 1880. Afmetingen met lijst: 37 cm. x 30 cm. Inkttekening: 24,5 cm. x 17 cm. Conditie: goed. Het kunstwerk wordt goed gepakt en aangetekend (binnen Nederland) verzonden. Afhalen is mogelijk.
Info:
H.J. Scholten werd geboren in Amsterdam in 1824 en werd zeer bekend door het schilderen van historische Hollandse scenes.
Hij richtte zich voornamelijk op de Gouden Eeuw. In de eerste helft van de 19de eeuw was de interesse voor de nationale geschiedenis zeer groot. Jacob de Vos richtte de Historische galerij in, welke via schilderijen de Hollandse geschiedenis vertelde. H.J. Scholten maakte hier 5 schilderijen voor, en was met de Vos oprichter van het Koninklijk Oudheidkundig Genootschap. Later in zijn leven werd hij curator van het Teylers museum.
Objectlocatie | Tweede Exloermond, Nederland |
Starttijd | 24-4-2017 om 18:47 |
Eindtijd | 13-12-2019 om 15:28 |