Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam.

Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!
Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!Hendrikus Roodenburg - kleurenets - Waalhaven Rotterdam. kopen? Bied vanaf 120!
  • Hendrikus Roodenburg (1895-1987)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1960
TechniekEts
StijlKlassiek
OnderwerpHavengezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen32 cm x 60 cm (h x b)
Lijst49 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage61

Ets van Hendrikus Roodenburg. Titel: ". Waalhaven Rotterdam
Rechts onder in de druk gesigneerd en gedateerd. Rechtsonder, met potlood, gesigneerd door de kunstenaar. Afmetingen lijst: H 49 x b 77 cm. Afmetingen voorstelling H 32 x B 60 cm. Conditie: in goede staat.
Genummerd 61 linksonder.
Woonde en werkte in Den Haag en Noord-Italië en na 1925 in Wassenaar. Hij kreeg les van de etser Ch. Zilcken en vormde zich verder zelf. Zijn oeuvre omvat veelal schilderijen en tekeningen van landschappen en stillevens in naturalistische trant. Roodenburg was lid van de genootschappen ‘Arti et Amicitiae’ en ‘St-Lucas’ te Amsterdam en ‘Pulchri Studio’ te Den Haag. Het stijlvolle schilderij ‘Bloemen in een tinnen vaas’ toont veel overeenkomsten met het werk van de bekende stilleven schilder J. Bogaerts.
Roodenburg werkte zijn hele leven veel samen met de kunsthandel. Zijn leermeester Ph. Zilcken introduceerde hem al in 1913 bij de Haagse kunsthandel Schüller aan het Plein in Den Haag. Amsterdam had al vroeg zijn aandacht, zodat in 1916 de kunsthandels Buffa in de Kalverstraat en Caramelli & tessaro op het Spui volgden. Sedert het begin van de twintiger jaren leverde Roodenburg aan minstens twintig kunsthandelaren in heel Nederland. Veel later, eind zeventiger jaren, verkocht hij via handelscontacten honderden kleuretsen in Californië. Roodenburg maakte voor zijn "klantenkring" overal in Nederland topografische etsen van de betreffende streek of stad. In de loop van de jaren drukte Roodenburg bij voorkeur zijn recente werk af, en niet meer het oude. Eind zeventiger jaren kwam daarin een kentering: er ontstond van de kant van verzamelaars van topografisch werk vraag naar etsen van verdwenen stadsgezichten en sterk veranderde landschappen. In 1997 besloot zijn dochter, na zijn oeuvre-catalogus te hebben opgesteld, de hele collectie grafiek, met documentatiemateriaal, tekeningen en schetsen over te dragen aan het Museum Commanderij van Sint-Jan te Nijmegen. De oeuvrecatalogus van Roodenburg is nog wel te koop bij het modern antiquariaat.

Een klein gatje van een  Punaises aan de bovenkant in het midden.

Lijst heeft wat kleine beschadigingen zie foto's voor een goede indruk.

Hendrikus Roodenburg (1895-1987)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (8)
Geplaatst door  duif
FA. (48)

Lid sinds 2018
1407 verkochte items
Alle items van deze verkoper (115)
77 cm
49 cm
60 cm
32 cm
Starttijd:24-08-2022 om 21:44
Eindtijd:04-09-2022 om 16:07
Openingsbod € 120
ObjectlocatieAlkmaar, Nederland
VerzendingNaar Nederland, België en Duitsland