Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957

Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957 kopen? Bied vanaf 250!
Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957 kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957 kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957 kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957 kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957 kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957 kopen? Bied vanaf 250!Henny Riemens - De Ontmoeting - 1957 kopen? Bied vanaf 250!
  • Henny Riemens (1928-1992)
TypeFotografie
Jaartal1957
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen17 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Henny Riemens (1928-1992) - De Ontmoeting - 1957 - Aarden architectuur in Afrika
Zilveren afdruk - Stempel van de fotograaf
Prachtige zilverdruk uit de jaren zestig van een foto uit 1957 van Henny Riemens (1928-1998), eerste echtgenote van de schilder Guillaume Corneille (1922-2010)

Print klaar om opgehangen te worden. Metaalkleurig frame en passe partout met zwarte rand - Open venster op de achterkant met de stempel van de fotograaf. Afmetingen : 23x 17 cm. Formaat met lijst : 31,4 x 37,5 cm

Verbazingwekkende foto genomen aan de rand van een dorp van aarden architectuur (dat vele architecten van Le Corbusier tot Zaha Hadid inspireerde), rond een samenkomst van lammeren (of schapen). De zon op de rug van de fotograaf onthult rechtlijnige vormen (mannen of architectuur?) en misschien haar zelfportret linksonder.

Het Afrikaanse dorp wordt bevolkt door dieren: zoals in George Orwell's "Animal Farm" (1945), worden menselijke wezens anekdotische silhouetten. Henny Riemens legt eerder een zintuiglijke dan een etnografische blik op: de uitgestrektheid van de gebaande aarde, de zonsondergang, de indruk van de natuur, de warmte, de dierlijke ontmoeting, de nederigheid van de mens. Het "punctum", om de taal van Roland Barthes te gebruiken, bevindt zich in het centrum van het beeld. Henny Riemens nam in zijn fotografie vaak een surrealistisch standpunt in, waarbij hij veel vragen open liet. Zoals in een schilderij van Dali of Yves Tanguy biedt zij een verstrooid beeld van de woestijn, waar de centra van belang worden verplaatst (in deze zin beoefenden André Breton of Georges Bataille het graag): wezens wisselen hun heroïsche ladingen uit, en de kracht van de gebeurtenis doet zich voor waar men het niet verwacht, in de kleinheid van het alledaagse: de dierlijke dialoog.

Naast Guillaume Corneille volgde Henny Riemens (1928-1992) alle momenten van de Cobra-groep en leverde als fotograaf een essentiële getuigenis over de groep. De meeste boeken over de Cobrabeweging reproduceren afbeeldingen van Henny Riemens, die in de daaropvolgende decennia op grote schaal werden verspreid. Gefascineerd door de lezingen van Levi-Strauss en de eerste filmreportages over Afrika, begon het echtpaar in 1956 aan het krankzinnige project om per jeep door Afrika te trekken om er helemaal in op te gaan. Dit was niet Corneille's eerste reis: zijn passie voor Afrika werd al vroeg in de jaren veertig gewekt toen hij besloot Paul Klee's reis naar Tunesië te reproduceren. Elk uitgerust met een Leica, namen zij talrijke foto's van hun reizen, die twee jaar duurden: 1956 en 1957. Henny Riemens maakte een groot aantal foto's van Senegal, Nigeria, Ethiopië en Kenia, die een belangrijk bewijs vormen van de toenmalige manier van leven, die nog steeds bewaard is gebleven.
Een tentoonstelling is in voorbereiding.

Herkomst: Collectie van Guillaume Corneille (1922-2010), schilder geboren in Luik uit Nederlandse ouders, stichtend lid van de Cobra-groep met Karel Appel, Constant, Dotremont, Asger Jorn, Vinkenoog; Lucebert of Pierre Alechinsky.

Referenties van de fotograaf :
- Ed Wingen: Henny Riemens, einn Nederlandse fotografe in Parijs, studio Koster, tentoonstellingscatalogus, 2005.
- Ooggetuige van Cobra, Museum Fodor, Amsterdam, tentoonstellingscatalogus, 1988
Binnen België € 9,50
Naar Nederland € 18,50
Naar Duitsland € 18,50
Europese Unie € 18,50
Wereldwijd € 50,00

Henny Riemens (1928-1992)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  SBGallery
Lid sinds 2021
98 verkochte items
Alle items van deze verkoper (20)
23 cm
17 cm
Starttijd19-7-2021 om 16:39
Eindtijd26-7-2021 om 20:33
Openingsbod € 250
AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieBrussels,  België