Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960 - Verkocht

Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960  kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 17,00

Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960  kopen? Bied vanaf 1!Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960  kopen? Bied vanaf 1!Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960  kopen? Bied vanaf 1!Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960  kopen? Bied vanaf 1!Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960  kopen? Bied vanaf 1!Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960  kopen? Bied vanaf 1!Henriëtte Marcus : Aquarel – Haarlem - Gesigneerd - Ingelijst - 1960  kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2872 verkochte items
Alle items van deze verkoper (29)
  • Henriëtte Marcus (1891-1993)

Een aquarel uit 1960 van de Nederlandse kunstenares Henriëtte Marcus (1891-1993).

-Afmetingen: Lijst, 35 x 53 cm. Beeld, 23,5 x 31 cm.

-Herkomst: Uit de nalatenschap van een kunstverzamelaar.
-Conditie: De aquarel is in goede staat. De lijst heeft slijtplekjes en is ‘verweerd’. De kartonnen achterplaat heeft vlekken.

Zie ook de foto’s.

Klaar om aan de muur te hangen.

Informatie over de kunstenaar:

Jeanette Henriëtte Marcus, geboren 9-6-1891 in Amsterdam en overleden 2-11-1993 in Heemstede, graficus, aquarellist, schilder, tekenaar, etser en houtgraveur.

Opleiding: de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers, Amsterdam en de Rijksakademie van beeldende kunsten, Amsterdam (1909-1916). Zij kreeg les van C.L. Dake, A.J. Derkinderen en Nicolaas van der Waay.

Van 1915-1917 was zij werkzaam voor Artis (Amsterdam) en leverde o.a. een serie potloodstudies voor het album dat in 1915 aan Artis-directeur C. Kerbert werd aangeboden.

Henriëtte Marcus schilderde en tekende in impressionistische trant portretten, landschappen en (bloem)stillevens.

Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 12-13; Jacobs 1993; Scharten 1996 , p. 90.

Henriëtte Marcus was lid van kunstenaarsvereninging 'Kunst zij ons Doel' te Haarlem.

Titel: “Haarlem”.

Kunstenaar: Henriëtte Marcus.

Techniek: Aquarel op papier.

Jaartal: 1960.

Afmetingen: Lijst, 35 x 53 cm. Beeld, 23,5 x 31 cm.

Gesigneerd: Linksonder.

Herkomst: Uit de nalatenschap van een kunstverzamelaar.

Conditie: De aquarel is in goede staat. De lijst heeft slijtplekjes en is ‘verweerd’. De kartonnen achterplaat heeft vlekken.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: 15,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Henriëtte Marcus (1891-1993)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2872 verkochte items
Dit item is verkocht voor 17,00
Starttijd:30-11-2017 om 19:40
Eindtijd:12-12-2017 om 21:40
Biedingen (9)
Marc_H
12 dec. / 20:53
€ 17
h-g-art
12 dec. / 15:51
€ 15
Joanne
12 dec. / 15:50
€ 13
h-g-art
12 dec. / 15:50
€ 11
Joanne
12 dec. / 14:33
€ 9
h-g-art
12 dec. / 09:37
€ 7
hansvl
10 dec. / 13:56
€ 5
Freek51
10 dec. / 13:56
€ 3
hansvl
30 nov. / 21:53
€ 1