Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982

Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982 kopen? Bied vanaf 85!Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982 kopen? Bied vanaf 85!Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982 kopen? Bied vanaf 85!Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982 kopen? Bied vanaf 85!Herman Berserik - Ets: Stilleven met eieren - 1982 kopen? Bied vanaf 85!
  • Herman Berserik (1921-2002)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1982
TechniekEts
OnderwerpStilleven
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage4/22
Ets van Herman Berserik.  Oplage: 4/22. Afmetingen blad: H50 x b65cm. Afmetingen voorstelling: H32 x b42cm. Het werk is midden onderaan gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Hermanus (Herman) Berserik (Den Haag, 19 juni 1921 - aldaar, 21 maart 2002) was een Nederlandse schilder en graficus.
Berserik werd geboren als zoon van Hermanus Berserik sr. en Pieternella Jacoba Knaap. Zijn vader had onder andere een schoonmaakbedrijf en was daarnaast schilder van stillevens. Hij volgde een opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag van 1939 tot 1944, waar hij les kreeg van onder anderen Willem Schrofer (schilderen), Willem Rozendaal (grafische technieken), Paul Citroen, in wiens atelier hij in 1942 werkte, en Rein Draijer. Hij deed in 1944 vervroegd eindexamen en werd in 1946 lid van de Haagse Kunstkring. Na de oorlog bezocht hij enkele malen Parijs en in 1951 Algerije en Tunesië. Hij huwde in 1947 met Hermine Françoise (Mien) Voûte. Uit dit huwelijk werden drie kinderen geboren, Behrend (na 1 dag overleden), Françoise en Teun. In 1948 werd hij leraar aan de Vrije Academie Werkplaats voor Beeldende kunsten. Hij maakte deel uit van de groep Verve (1951 - 1958). Van 1958 tot en met 1978 was Berserik docent aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten. Vanaf 1963 was hij actief lid van schilderkundig genootschap Pulchri Studio. Verder was hij lid van de Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars te Amsterdam. Hij woonde en werkte van 1952 tot zijn dood in de tuinmanswoning van het landgoed de Voorde in Rijswijk.

Wat minuscule vouwen in de hoeken.

Starttijd:20-09-2022 om 00:16
Eindtijd:25-09-2022 om 21:29
Openingsbod € 85
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland