Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) - Verkocht

Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!
Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!Herman Gordijn - Groot formaat Ets "de wandeling" potloodgesigneerd - zeer kleine oplage (20ex.) kopen? Bied vanaf 84!
  • Herman Gordijn (1932-2017)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1963
TechniekEts
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen35 cm x 40 cm (h x b)
Passe-partout50 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Al vanaf zijn debuut in de jaren vijftig geldt Herman Gordijn (1932-2017) als een van de meest originele na-oorlogse kunstenaars van Nederland. In een tijd dat de Nederlandse kunst werd gedomineerd door abstractie en informele kunst, kwam hij voor de dag met fantasievolle en gedetailleerde figuratieve schilderijen. Door de jaren heen is Gordijn de figuratie trouw gebleven. De vaak indringende voorstellingen worden gedragen door een afgewogen toepassing van kleur en licht-donker en een hechte bouw met plastische volumes. De menselijke figuur speelt steevast een hoofdrol in zijn schilderijen, die nooit eenduidig zijn maar integendeel de verbeelding blijven prikkelen: een hoer met cyclamen, een vrouw aan de biljarttafel, een naakte man in een abattoir. Ook als portrettist van onder anderen koningin Beatrix geniet Gordijn grote bekendheid. Zien en gezien worden is de rode draad in zijn oeuvre, dat in deze publicatie voor het eerst in zijn totaliteit wordt afgebeeld en besproken.

in goede conditie - in passe partout geplaatst.

Herman Gordijn (1932-2017)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (2)
Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (114)

3060 verkochte items
Alle items van deze verkoper (49)
55 cm
50 cm
40 cm
35 cm
Dit item is verkocht voor 126,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:11-08-2022 om 19:56
Eindtijd:20-08-2022 om 21:03
Biedingen (4)
monschau
18 aug. / 15:40
€ 110
pandas
18 aug. / 15:40
€ 100
pandas
18 aug. / 11:47
€ 94
monschau
16 aug. / 10:33
€ 84