Dit is een originele aquarel direct verkregen vanuit de collectie van de kunstenaar zelf.
Uitgevoerd in mooie kleuren. Het werk is in uitstekende staat.
Aquarel door Jack Harden
Maten; lijst; 43 cm x 31 cm
kunstwerk zelf; 31,5 x 24 cm
Handgesigneerd rechtsonder
Gedateerd rechtsonder 1981
Ingelijst in een aluminium lijst
Biografie;
Jacobus Antonius Martinus (Jack) Harden (Hoensbroek, 1935 – 2002, Deurne) was een Nederlands schilder, tekenaar, dichter en beeldhouwer. Toen Harden op negenjarige leeftijd, vlak na de Tweede Wereldoorlog, bij zijn oom en bekend (textiel)kunstenaar Willi Martinali kwam wonen, werd zijn interesse voor kunst gewekt. Martinali werd zijn leraar en geestelijk vader. De stijl van Harden is dan ook verwant aan die van Martinali, de werken uitgevoerd in materialen als acrylverf, olieverf en cellulose op masonite board, vaak voorzien van filosofische titels.
Al op negentienjarige leeftijd had Harden zijn eerste expositie in het Van Abbemuseum te Eindhoven. Later maakte hij naast werken op paneel ook muurschilderingen in allerlei (openbare) gebouwen en bij particulieren. Daarnaast stimuleerde hij opkomende kunstenaars tijdens hun carrière. Vlak voor zijn dood begon hij, na een mindere periode, weer met tekenen. Zijn schilderwerken voorzag hij regelmatig van teksten op de achterzijde, soms in spiegelschrift geschreven.
Werk van Harden is in vele malen in binnen- en buitenland tentoongesteld.
Wordt zeer goed verpakt verzonden
ophalen is ook mogelijk