Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 - Verkocht

Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 kopen? Bied vanaf 35!

Verkoopprijs: € 35,00

Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 kopen? Bied vanaf 35!Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 kopen? Bied vanaf 35!Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 kopen? Bied vanaf 35!Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 kopen? Bied vanaf 35!Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 kopen? Bied vanaf 35!Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 kopen? Bied vanaf 35!Jan Coenraad Nachenius (1890-1987) : Ets – Veenendaal – gesigneerd – ca 1945 kopen? Bied vanaf 35!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2851 verkochte items
Alle items van deze verkoper (32)
  • Jan Coenraad Nachenius (1890-1987)
GesigneerdHandgesigneerd

Een grote ets van de Nederlandse kunstenaar Jan Coenraad Nachenius getiteld “Veenendaal” een plaats en gemeente in de Nederlandse provincie Utrecht, gelegen aan de Utrechtse Heuvelrug en de Gelderse Vallei.

Handgesigneerd en getiteld met potlood.

Oplage: Linksonder staat met potlood geschreven “13” en daaronder “180”. Mogelijk nr 13 / 180?
De ets zit achter een passe-partout; niet ingelijst.
Afmetingen: Passe-partout: 34 x 62 cm. Blad, 30 x 61 cm. Beeld: 20 x 46 cm.

Conditie: De ets is in goede staat. Het papier heeft een paar lichte ‘zuurvlekjes’.

Zie ook de foto’s.

(Gelijktijdig met deze ets bieden wij meerdere etsen uit de nalatenschap van prof. dr. Bob Smalhout ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

Informatie over de kunstenaar:

Jan Coenraad Nachenius, geboren 12-08-1890 in Amsterdam en overleden 10-03-1987 in Garderen, glaskunstenaar, graficus, schilder, tekenaar en etser.

J.C. Nachenius heeft les gehad van onder andere Gerrit Willem Dijsselhof, Gerrit Haverkamp, Jan Voerman sr., en Jan Hendriks. Zijn onderwerpen lagen vooral in het Gelderse landschap. Hij was een knap etser, met een grafisch oeuvre van 297 stuks.

Hij was lid van de ‘Vereeniging Sint Lucas’ (Amsterdam) en van de ‘Vereeniging tot Bevordering der Grafische Kunsten 'De Grafische'’.

Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 91; Scharten 1996 , p. 100.

Titel: “Veenendaal”. Staat met potlood geschreven linksonder.

Kunstenaar: Jan Coenraad Nachenius.

Techniek: Ets op dun papier.

Jaartal:  Onbekend; ca 1945.

Ingelijst: Nee.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 5,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Dit item is verkocht voor 35,00
Starttijd:31-10-2016 om 18:43
Eindtijd:06-11-2016 om 21:43
fransdelaat
06 nov. / 21:38
€ 35