Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd - Verkocht

Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!

Verkoopprijs: € 126,50 (Incl. 15% veilingkosten)

Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!

Geplaatst door  duif
FA. (45)

Lid sinds 2018
1348 verkochte items
Alle items van deze verkoper (95)
  • Jan Cremer (1940)
Jaartal2000
OnderwerpLandschap
IngelijstIngelijst
Afmetingen51.5 cm x 71.5 cm (h x b)
Lijst79 cm x 99 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage281/1000

Mooie grote zeefdruk 'Vuurwerkramp' van Jan Cremer.
Negentig gedupeerde kunstenaars in het rampgebied in Enschede kregen een financiële vergoeding van de stichting Kunst in het Volkspark. Het geld was afkomstig van de verkoop van bijna duizend zeefdrukken van een schilderij dat Jan Cremer maakte over de vuurwerkramp.

Over hemzelf:
Schilder-schrijver Jan Cremer word geboren in Enschede in 1940. Als beeldend kunstenaar heeft hij zich al vanaf het begin van zijn opleidingen aan de verschillende kunstacademies die hij bezocht gespecialiseerd in de grafische technieken.

In 1957 schildert hij de eerste van een serie doeken die bekend zouden worden als Peinture Barbarisme. In 1958 heeft hij zijn eerste eenmansexpositie in Galerie de Posthoorn in Den Haag en sluit hij zich aan bij de Posthoorngroep. Een jaar later exposeert hij in het Haags Gemeentemuseum en in 1960 in het Stedelijk museum in Amsterdam.

Er volgen tientallen tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Met een beurs van de Franse regering vertrekt hij in 1959 is hij naar Parijs waar hij in de Rue Santeuil terecht komt, de befaamde huidenopslagplaats met de ateliers van onder meer Bogart, Appel en Corneille.

Van 1961 tot 1963 woont en werkt Jan Cremer op het Spaanse eiland Ibiza en maakt daar met onder andere K.F. Dahmen en Erwin Bechtold deel uit van de Grupo Ibiza.

In een mooie lijst, kan zo aan de wand.

Jan Cremer (1940)

Alle items van deze kunstenaar(37)
Geplaatst door  duif
FA. (45)

Lid sinds 2018
1348 verkochte items
99 cm
79 cm
71.5 cm
51.5 cm
Dit item is verkocht voor 126,50(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:27-09-2020 om 21:25
Eindtijd:14-12-2020 om 08:21
WvN
13 dec. / 23:26
€ 110