Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980

Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980 kopen? Bied vanaf 85!

Tekening / Aquarel

Verkoopprijs: € 85,00

Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980 kopen? Bied vanaf 85!Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980 kopen? Bied vanaf 85!Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980 kopen? Bied vanaf 85!Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980 kopen? Bied vanaf 85!Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980 kopen? Bied vanaf 85!Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980 kopen? Bied vanaf 85!Jan Engelman : Aquarel – Landschap – gesigneerd & ingelijst – ca 1980 kopen? Bied vanaf 85!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2663 verkochte items
  • Jan Engelman (1922-2000)
TypeTekening / Aquarel

Een aquarel uit ca 1980 van de Nederlandse kunstenaar Jan (Hans) Engelman (1922-2000).

Het werk is gesigneerd en ingelijst in de een aluminium lijst met glasplaat.

Afmetingen: Lijst, 51 x 63 cm. Beeld, 49 x 61 cm.

Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur.

Conditie: In zeer goede staat.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Informatie over de kunstenaar:

Johannes (‘Jan’, ‘Hans’) Cornelius Engelman, geboren 20-10-1922 in Hoenkoop (gemeente Oudewater) en overleden in 2000 in Amsterdam, aquarellist, schilder en tekenaar.

Opleiding: Rijksakademie van beeldende kunsten (Amsterdam). Leerling van Kees Verwey (1959-1962). Ook gaf hij les aan de academie voor tekenleraren in Tilburg.

Zijn werk is realistisch met een impressionistisch toets. Hij schilderde en tekende landschappen, portretten, stadsgezichten en (naakt)figuren.

Jan Engelman was lid van de kunstenaarsverenigingen "Kunstliefde” in Utrecht en de Hollandse Aquarellistenkring.

Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 316; Jacobs 2000 , vol. 2, p. 335; H. Redeker, Hedendaagse portretkunst in Nederland, Haarlem 1986, p. 70-71.

Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Landschap”).

Kunstenaar: Jan Engelman.

Techniek: Aquarel.

Jaartal: Onbekend, ca 1980.

Ingelijst: Ingelijst in een aluminium lijst met glasplaat.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Afhandeling:

-De ingelijste aquarel kan afgehaald worden (in Amsterdam). Dit heeft onze voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat.

-De aquarel kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: 18,50 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Dit item is verkocht voor 85,00

Starttijd:13-04-2018 om 17:00
Eindtijd:20-04-2018 om 21:00

Biedingen (1):

GeuskeKunst
19 apr. / 12:33
€ 85