Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 - Verkocht

Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 kopen? Bied vanaf 150!

Verkoopprijs: € 150,00

Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 kopen? Bied vanaf 150!Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 kopen? Bied vanaf 150!Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 kopen? Bied vanaf 150!Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 kopen? Bied vanaf 150!Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 kopen? Bied vanaf 150!Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 kopen? Bied vanaf 150!Jan Engelman : Aquarel – Naakte vrouw – gesigneerd & ingelijst – 1980 kopen? Bied vanaf 150!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2856 verkochte items
Alle items van deze verkoper (29)
  • Jan Engelman (1922-2000)
TypeTekening / Aquarel

Een grote aquarel uit 1980 van de Nederlandse kunstenaar Jan (Hans) Engelman (1922-2000).

Het werk is gesigneerd en ingelijst in de een houten lijst met passe-partout en glasplaat.

Afmetingen: Lijst, 64 x 77,5 cm. Beeld, 51 x 66 cm.

Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur.

Conditie: In zeer goede staat.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Informatie over de kunstenaar:

Johannes (‘Jan’, ‘Hans’) Cornelius Engelman, geboren 20-10-1922 in Hoenkoop (gemeente Oudewater) en overleden in 2000 in Amsterdam, aquarellist, schilder en tekenaar.

Opleiding: Rijksakademie van beeldende kunsten (Amsterdam). Leerling van Kees Verwey (1959-1962). Ook gaf hij les aan de academie voor tekenleraren in Tilburg.

Zijn werk is realistisch met een impressionistisch toets. Hij schilderde en tekende landschappen, portretten, stadsgezichten en (naakt)figuren.

Jan Engelman was lid van de kunstenaarsverenigingen "Kunstliefde” in Utrecht en de Hollandse Aquarellistenkring.

Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 316; Jacobs 2000 , vol. 2, p. 335; H. Redeker, Hedendaagse portretkunst in Nederland, Haarlem 1986, p. 70-71.

Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Naakte vrouw”).

Kunstenaar: Jan Engelman.

Techniek: Aquarel.

Jaartal: 1980.

Gesigneerd: Linksonder.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Afhandeling:

Let op:

-Het werk zal afgehaald moeten worden (in Amsterdam).

Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan dit werk niet verzonden worden.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Dit item is verkocht voor 150,00
Starttijd:17-02-2018 om 22:55
Eindtijd:22-02-2018 om 21:55
panda
22 feb. / 20:17
€ 150