Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd - Verkocht

Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!
Tekening / Aquarel

Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!Jan Murk de Vries - Fries kunstenaar - figuratieve Inkt-tekening "huizen 1945" gesigneerd kopen? Bied vanaf 23!
  • Jan Murk de Vries (1919-2015)
TypeTekening / Aquarel
TechniekPen (Inkt)
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen14.5 x 9.5 cm (h x b)
Passe-partout26 x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Jan Murk (JanMurk) de Vries (Bolsward, 11 november 1919 – Harlingen, 9 mei 2015  was een Nederlands edelsmid, glasschilder, tekenaar, kunstschilder, beeldhouwer en monumentaal kunstenaar.

    De Vries wordt geboren als Jan de Vries en voegt als eerbetoon aan zijn moeder Murkje in de jaren 50 de naam Murk toe aan zijn naam. Hij volgde een opleiding aan de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijs in Amsterdam. Hier maakte hij kennis met de exposities van Cobra. In de vrije schilderkunst en het beeldhouwen is hij expressionistisch-abstract en bij de toegepaste kunst abstract en figuratief (aldus Scheen in 1969-1970). Hij woonde in Leeuwarden (1952-1964), Harlingen (1964-1986) en Firdgum. In 2012 werd acrylaatwerk tentoongesteld in het Museum voor vlakglas- en emaillekunst in Ravenstein en in 2013 werd zijn werk geëxposeerd in de Broerekerk van Bolsward. Ook is hij vanaf 1964 enige jaren actief geweest als tekenleraar op de HBS St.Martinus te Bolsward.

    Jan Murk de Vries overleed in Harlingen op ruim 95-jarige leeftijd.
in goede conditie.
Binnen Nederland € 7,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 20,00

Jan Murk de Vries (1919-2015)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Artpointamsterdam
3833 verkochte items
Alle items van deze verkoper (115)
17 cm
26 cm
9.5 cm
14.5 cm

ObjectlocatiePurmerend,  Nederland
Starttijd16-9-2023 om 20:43
Eindtijd24-9-2023 om 22:25
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken