Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm - Verkocht

Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 1,00

Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm kopen? Bied vanaf 1!Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm kopen? Bied vanaf 1!Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm kopen? Bied vanaf 1!Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm kopen? Bied vanaf 1!Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm kopen? Bied vanaf 1!Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm kopen? Bied vanaf 1!Jan van der Veer: Aquarel – Abstract 1 – gesigneerd – 47 x 60 cm kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2849 verkochte items
Alle items van deze verkoper (34)
  • Jan van der Veer (1912-2001)
TypeTekening / Aquarel

Een aquarel van de Haarlemse kunstenaar Jan van der Veer (1912-2001).

Het werk is gesigneerd. Niet ingelijst

Afmetingen: Blad, 47 x 60 cm.

Herkomst: Uit de nalatenschap van een kunstverzamelaar.

Conditie: Het papier heeft slijtplekken langs de randen en een klein hoekje linksonder is eraf.

Zie ook de foto’s.

(Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog een werk van Jan van der Veer ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

Informatie over de kunstenaar:

Johannes (‘Jan’) Wilhelminus Cornelis van der Veer, geboren 05-08-1912 in Bloemendaal en overleden 30-03-2001 in Haarlem, schilder en tekenaar. Ook was hij tennisleraar.

Opleiding: Rijksakademie van Beeldende Kunsten Amsterdam.

Stijl: abstract; impressionisme; naturalistisme.

In Haarlem en omstreken werd hij wel “De kleine Haarlemse meester” genoemd.

Uit het Haarlemsch Dagblad:

Volgens zijn dochter Maaike was Jan van der Veer zo'n typisch kunstenaarstype: "Een beetje introvert en altijd bezig met de kunst. Daar leefde hij voor. Nee, ondanks een flitsende start toen hij nog op de Rijksacademie zat -hij kreeg de mr. Johan Cohen Gosschalkprijs, waardoor hij een jaar lang een aparte loge (atelier) op de academie ter beschikking had- was het voor ons gezin geen vetpot. Omdat zijn beeldend werk niet genoeg opbracht, zat mijn vader jarenlang in de contraprestatie, de voorloper van de latere BKR. Omdat dat minder was dan de bijstand, kluste hij in zijn jonge jaren bij als tennisleraar." Later ging het Van der Veer meer voor de wind, omdat zijn werk zeer uitleenbaar bleek en goed verkocht via de kunstuitlenen.
Tot zijn tachtigste stapte Van der Veer iedere dag op de fiets voor zijn dagelijkse gang naar het atelier. Daar daalde hij af in zijn eigen door olieverflucht bezwangerde wereld tot het etenstijd was. Toen hij 82 was, nam de kunstenaar een drastische beslissing. Hij liet kunsthandelaar/taxateur Willem de Winter al het werk dat nog in zijn bezit was in twee dagen veilen, anders zou zijn vrouw er maar mee zitten. De Winter: "Daar bewaar ik goede herinneringen aan. Een prima atelierveiling. In hotel de Raeckse werd alles in 450 kavels verkocht voor in totaal tachtigduizend gulden. Portretten, landschappen, naaktstudies -die hij meestal maakte bij Kunst Zij Ons Doel, waar hij jarenlang lid was- en stillevens. Fraai naturalistisch werk. Onverstoorbaar als hij was, werkte Jan gewoon door tijdens de veiling."

Jan van der Veer was lid van de kunstenaarsverenigingen Kunst Zij Ons Doel (KZOD) en BBK'69 te Haarlem en Sint Lucas te Amsterdam.

Titel: Zonder titel / titel onbekend.

Kunstenaar: Jan van der Veer.

Techniek: Aquarel.

Jaartal: Onbekend.

Afmetingen: Blad, 47 x 60 cm.

Ingelijst: Nee.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België:15,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Dit item is verkocht voor 1,00
Starttijd:05-11-2017 om 13:31
Eindtijd:18-11-2017 om 16:31
ErikE
18 nov. / 10:34
€ 1