Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd - Verkocht

Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!
Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!Theo Beerendonk - jaren 60 - Fraaie Ets/Aquatint - E.A. exemplaar - "twee naakten" gesigneerd kopen? Bied vanaf 52!
  • Theo Beerendonk (1905-1979)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts
OnderwerpErotiek
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen28 cm x 22 cm (h x b)
Passe-partout56 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageE.A.
  • Fraaie en unieke (Epreuve d'Artiste) Ets / Aquatint, door de Amsterdamse kunstenaar theo Beerendonk  in zijn kubistische jaren 60 periode gemaakt. In zeer goede conditie en gesigneerd linksonder. In passe partout - NIET ingelijst.

Biografie: Theo Beerendonk

In het oeuvre van Theo Beerendonk (1905-1979) weerspiegelen zich de stormachtige ontwikkelingen die de kunst doormaakte in de twintigste eeuw. In hoog tempo bouwde Beerendonk een imposant oeuvre op met portretten, stillevens en naakten die opvielen door eigenzinnig kleurgebruik.

Theodorus Hendricus Johannes (Theo) Beerendonk studeerde van 1925 tot 1931 aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, waar hij onder leiding van de professoren J.H. Jurres en Hendrik Jan Wolter een gedegen klassieke schilders opleiding kreeg. In de jaren dertig maakte Beerendonk furore met gedurfde naakten, in de traditie van zijn grote voorgangers George Hendrik Breitner, Isaac Israëls en Jan Sluijters. Daarnaast schilderde hij portretten, stillevens, bloemen, figuren en landschappen, ook legde hij zich toe op de etskunst, waarin hij een waar meesterschap bereikte. Hij beheerste alle technieken, van droge naald en mezzotint tot aquatint en vernis-mou. Hij was lid van verschillende organisaties: Maatschappij Rembrandt 1944, St.-Lucas Amsterdam 1944, Arti et Amicitiae Amsterdam als lid t/m 1956 en als 2e voorzitter vanaf 1957.

Na de Tweede Wereldoorlog begon hij zijn onderwerpen te stileren en abstraheren en werd zijn werk abstracter.
In 1966 kreeg Beerendonk een aanstelling als conservator in Museum Het Rembrandthuis in Amsterdam, waar hij demonstraties in de etskunst gaf en ook koperplaten van Rembrandt opnieuw afdrukte.
Beerendonks eigen etsen laten veelal Amsterdamse stadsgezichten zien en het landschap rondom Amsterdam, zoals ook Rembrandt dat gezien moet hebben.

Hij was een zeer gedreven Pastellist, beeldhouwer, aquarellist, graficus, collagist, schilder, pentekenaar, etser.
(bron: Metzemaekers)

mooie scherpe ets

Theo Beerendonk (1905-1979)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (4)
Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (114)

3061 verkochte items
Alle items van deze verkoper (48)
40 cm
56 cm
22 cm
28 cm
Dit item is verkocht voor 59,80 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:22-06-2022 om 21:08
Eindtijd:03-07-2022 om 22:45
55TH
23 jun. / 08:39
€ 52