Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht - Verkocht

Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 125,00

Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht kopen? Bied vanaf 1!Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht kopen? Bied vanaf 1!Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht kopen? Bied vanaf 1!Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht kopen? Bied vanaf 1!Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht kopen? Bied vanaf 1!Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht kopen? Bied vanaf 1!Johan Briedé, olieverf op board, kustgezicht kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  KunstkamerZuidoost
FA. (16)

637 verkochte items
Alle items van deze verkoper (22)
  • Johan Briede (1885-1980)

Johan Briedé (1885-1980)

Kustgezicht - olieverf op board - gesigneerd - 1939

Johan Briedé werd op 2 mei 1885 te Rotterdam geboren en werkte aldaar en in de randstad. Hij was leerling van de Academie te Rotterdam en Den Haag en de Kunstnijverheidsschool te Amsterdam en Haarlem. Verder kreeg hij les van Brender à Brandis, J.J.C. Lebeau, W.A. van Konijnenburg en L.W.R. Wenckebach. Hij schilderde, tekende, aquarelleerde en lithografeerde in impressionistische trant.

Zijn werk bestaat voornamelijk uit landschappen, zeegezichten, schepen, dieren, bloemen enz. Briedé maakte illustraties, ex-libris. Hij had een grote voorliefde voor het schilderen van de natuur onder andere van waterlelies en was ook vaak met zijn boot te vinden op het Hilversums kanaal waar hij hangend over de rand de waterplanten bestudeerde en tekende. Briedé was lid van de Federatie van B.B.K. Hij maakte reizen naar Zweden, Frankrijk, Spanje en Mallorca.

In 1916 vestigde hij zich in Laren en woonde daar tot 1959. Briedé werkte in enkele gevallen onder het pseudoniem J.B. de Chateauroux. Zijn werk werd onder andere door het Rijks-Prentenkabinet, het Gooisch- en Drents museum. Briedé overleed in 1980 te Amsterdam.
Litteratuur: Pieter A. Scheen 1750-1950) en S.J. Mak van Waay 1870-1940).

Het schilderij verdient mijns inziens een mooie(re) lijst.

Olieverf op board, 27 x 35 cm en gevat in originele (brocante) lijst.
Het schilderij en is gesigneerd en aan de achterzijde op de hem bekende wijze gedateerd.
Afmeting inclusief lijst: 39 x 46,5 cm.

Dit item is verkocht voor 125,00
Starttijd:28-09-2016 om 07:33
Eindtijd:12-10-2016 om 21:33
Biedingen (15)
Katrien62
12 okt. / 17:05
€ 125
lenteman
12 okt. / 17:04
€ 115
Katrien62
12 okt. / 17:04
€ 110
lenteman
12 okt. / 17:01
€ 100
Katrien62
12 okt. / 17:01
€ 95
Katrien62
02 okt. / 11:05
€ 45
Ernst
01 okt. / 21:43
€ 40
Katrien62
29 sep. / 20:23
€ 35
henkepenkie
28 sep. / 21:16
€ 30
Katrien62
28 sep. / 21:16
€ 25
Katrien62
28 sep. / 21:12
€ 17
artb
28 sep. / 21:12
€ 15
artb
28 sep. / 19:02
€ 13
11556
28 sep. / 19:02
€ 11
11556
28 sep. / 18:27
€ 1