Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 - Verkocht

Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 kopen? Bied vanaf 25!

Verkoopprijs: € 25,00

Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 kopen? Bied vanaf 25!Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 kopen? Bied vanaf 25!Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 kopen? Bied vanaf 25!Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 kopen? Bied vanaf 25!Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 kopen? Bied vanaf 25!Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 kopen? Bied vanaf 25!Johannes Josseaud : Ets , Molen De Adriaan – gesigneerd – ca 1920 kopen? Bied vanaf 25!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2855 verkochte items
Alle items van deze verkoper (28)
  • Johannes Josseaud (1880-1935)
GesigneerdHandgesigneerd

Een ets uit ca 1920 van de Nederlandse kunstenaar Johannes Josseaud (1880-1935).
Handgesigneerd en –getiteld met potlood. Ook gesigneerd en gedateerd in de ets.

Niet ingelijst, de ets zit wel achter een passe-partout.
Afmetingen: Passe-partout, 25 x 36 cm. Blad, 23 x 34 cm. Beeld, 13 x 25 cm.
Conditie: Het papier van de ets heeft lichte zuurvlekjes. Het passe-partout is vlekkerig.

Zie ook de foto’s.

De Adriaan is een achtkantige stellingmolen in Haarlem.

De Adriaan werd geopend op 19 mei 1779. De windmolen staat aan de rivier het Spaarne, toentertijd aan de rand van de stad. De molen werd gebouwd op de bestaande funderingen van de vroegere Goevrouwetoren (Goede Vrouwentoren). De Goevrouwentoren maakte deel uit van het oude vestingwerk rond Haarlem. Doordat de molen boven op de fundering van de toren gebouwd werd, stond de molen hoog en ving daarmee veel wind.

(Wikipedia)

(Gelijktijdig met deze bieden wij nog meer werk van Johannes Josseaud ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

INFO OVER DE KUNSTENAAR:

Johannes Josseaud, geboren in Amsterdam op 21 april 1880 en overleden in Haarlem 10 november 1935, aquarellist, schilder, tekenaar, etser en lithograaf.

Hij woonde en werkte in Amsterdam tot 1902, Bussum tot 1903, Amsterdam tot 1911, Schoten (Haarlem) tot 1919, Zandvoort tot 1926 en tot zijn dood in 1935 in Haarlem. In Amsterdam kreeg hij les van de kunstschilder/illustrator Willem Wenckebach.

Johan Josseaud schilderde, tekende, aquarelleerde, etste en lithografeerde stadsgezichten (vooral Amsterdam en Haarlem), landschappen, interieurs , stillevens en zeegezichten. Werk van zijn hand is opgenomen in de collectie van het Frans Halsmuseum te Haarlem.

Literatuur: Scheen 1969-1970; Jacobs 1993; Scheen 1981 , p. 255.

Titel: “Molen De Adriaan”.

Kunstenaar: Johannes Josseaud.

Techniek: Ets.

Jaartal: Onbekend, ca 1920.

Ingelijst: Nee. De ets zit wel achter een passe-partout.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België 15,00.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Dit item is verkocht voor 25,00
Starttijd:08-01-2018 om 18:50
Eindtijd:12-01-2018 om 20:50
Guppie95
09 jan. / 11:22
€ 25