Jörg Remé - Litho: Casaresque - 1973(uniek exemplaar)

Jörg Remé - Litho: Casaresque - 1973(uniek exemplaar) kopen? Bied vanaf 40!
Jörg Remé - Litho: Casaresque - 1973(uniek exemplaar) kopen? Bied vanaf 40!Jörg Remé - Litho: Casaresque - 1973(uniek exemplaar) kopen? Bied vanaf 40!Jörg Remé - Litho: Casaresque - 1973(uniek exemplaar) kopen? Bied vanaf 40!Jörg Remé - Litho: Casaresque - 1973(uniek exemplaar) kopen? Bied vanaf 40!Jörg Remé - Litho: Casaresque - 1973(uniek exemplaar) kopen? Bied vanaf 40!

Geplaatst door  KiewitKunstonder100euro
FA. (28)

870 verkochte items
Alle items van deze verkoper (373)
  • Jörg Remé (1941)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1973
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen66 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage33/50
Litho van Jorg Reme uit 1973. Titel: Casaresque. De kunstenaar heeft een persoonlijke "touch" aan gegeven, door er een stukje wol-draad in te plaatsen. Afmetingen blad: H66 x b50.5cm. Afmetingen voorstelling: H53 x b43cm. Het werk is links onderaan, gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het, aangeboden, werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Jörg Remé (Danzig 1941) woont en werkt in Amsterdam en Venetië. Schilder, Graficus.

Studie aan de Akademie der Bildenden Künste in Neurenberg en Rijksakademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Tevens Accademia di belli Arti in Florence en Docent aan de Koninklijke Akademie voor Kunst en Vormgeving in ‘s-Hertogenbosch
Net als bij zijn voorbeelden uit de Renaissance kenmerken de schilderijen van Remé zich door een bijzonder heldere vlakverdeling. Scherp afgebakende vormen en figuren vormen tezamen de door hem geschapen droomwereld. Kleur speelt daarin altijd een belangrijke rol. Inhoudelijk zijn de schilderijen en litho’s een afspiegeling van de zich steeds vernieuwende kunstenaar. In de beginperiode van de Remiaanse figuur experimenteert hij bijvoorbeeld met elementen uit badkamers. Kranen, water, bronnen, het zijn eeuwenoude symbolen voor de reiniging, de wedergeboorte, in dit geval misschien wel de wedergeboorte van de schilder zelf. Een Januskop die opduikt symboliseert de bewaking van het nieuwe en het oude. En ook dit is terug te voeren op Remé. Een aantal keren in de afgelopen decennia week Remé af van zijn oude vertrouwde lijn. Zo maakt hij in de zeventiger jaren – hij vraagt zich af of hij het allemaal wel goed doet – een korte uitstap naar de schilderkunst van het Wilde Schilderen. En wanneer hem rond 1990 het gevoel bekruipt dat hij te gecontroleerd werkt en te veel plant, besluit hij om een ander materiaal te kiezen: pastel. Remé: “Het werken met pastel staat dichter bij het tekenen, terwijl je er dezelfde diepe kleuren mee kunt bereiken als met olieverf.” Hij gebruikt aanvankelijk warme kleuren, vooral rood. Later sluipen er rustiger tinten in zijn werk uit deze periode. De pastels hebben inderdaad een spontanere uitstraling dan de olieverfschilderijen van vroegere datum. Af en toe lijken ze zelfs schetsmatig, zonder daarbij echter aan kracht in te boeten
Dit item valt onder de margeregeling

De voorstelling is in goede staat. Er zitten diverse kreukels (vooral op de rand) in het papier.

Jörg Remé (1941)

Alle items van deze kunstenaar(7)
FA. (28)

870 verkochte items
50.5 cm
66 cm
Starttijd:30-07-2022 om 23:16
Eindtijd:04-08-2022 om 20:09
Openingsbod€ 40
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland