Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst - Verkocht

Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!
Grafiek (handgesigneerd)

Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!Jörg Remé - z.t. | kleurenlitho - ingelijst kopen? Bied vanaf 20!
  • Jörg Remé (1941)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1989
TechniekLitho
StijlSurrealistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
Incl. lijst65.5 x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage63/200
Litho van de hand van Jörg Remé (1941), kenmerkend voor zijn kunst van de jaren '80.
Jaar: 1989
Het werk is met potlood gesigneerd en gedateerd.
De oplage is 200, dit is nummer 63.
Het werk zit keurig ingelijst met passe-partout in een witte wissellijst met enige gebruikssporen.
Foto's maken deel uit van de beschrijving

Over de kunstenaar:
Remé werd in 1941 geboren in Danzig ten tijde van studentenopstanden, oorlogen en moordaanslagen. De reizen die hij in zijn latere leven zal maken vormen een belangrijke inspiratiebron. Na schilderkunstige omzwervingen besluit hij in 1968 om een geheel eigen bijdrage te willen leveren aan de moderne kunst. Een eigen beeltenis te scheppen die nog nooit eerder gemaakt is. In Sardinië komen uit zijn penseelstreken uiteindelijk een hoofd tevoorschijn. ‘Het hoofd als opslagruimte van de menselijke ziel en intelligentie’. Later ontstaat er een amorfe afbeelding met een steeds groter wordende romp met gaandeweg steeds meer menselijke proporties. Het is de geboorte van de Remiaanse figuur. Kenmerkend zijn de heldere vlakverdeling. Scherp afgebakende vormen en figuren vormen tezamen de door hem geschapen droomwereld. Zijn werk zit vol iconografische betekenissen. Navelstrengen, kranen, water en bronnen bevolken zijn tekeningen en pastels. Later komen er nog tropische plantenvormen en fantasiedieren opborrelen. Oude symbolen in een nieuw jasje.
Het werk van Jorg Remé is te vinden in musea in binnen -en buitenland waaronder het Boymans -van Beuningen te Rotterdam en het museum voor moderne kunst in Strassburg. Er verschenen tientallen catalogi van zijn werk. Hij won in 1977 een 1e prijs voor de schilderkunst in Knokke- Heist in België.
Bron: www.kunstuitleenutrecht.kunstuitleenonline.nl

Als jong kunstenaar richtte Remé zich op een totale vernieuwing van de picturale expressie, maar zonder de inspiratiebronnen van de avant-garde en van de grote meesters uit het verleden af te snijden. In 1968 beleeft hij de 'oerknal' van zijn artistieke bewustzijn, als hij de creatie van zijn unieke 'kunstfiguur' teweeg brengt. Daarmee doorbreekt hij de traditionele wetten van de anatomie en van de naturalistische nabootsing, en brengt hij de vormentaal van de gehele kunstgeschiedenis en die van andere culturen met elkaar in verband. De vrije morfologie van zijn 'kunstfiguren', die tussen 1968 en 1975 tot ontwikkeling was gekomen, leidde Remé een periode binnen van intensieve experimenten. Hij confronteerde zijn 'kunstfiguren' met de plastische ruimten van de grote stromingen van de moderne kunst - van de 'metafysici' en futuristen tot de kubisten, de neo-expressionisten, de 'Neue Wilde' en de post-modernisten. Daarnaast slaagde hij er tevens in zijn vormentaal toe te passen op exotische omgevingen en thema's, en daarbij een brug te slaan naar de beeldtaal van niet-Westerse culturen, met name die van India en van Zuid-Amerika. Hij verbreedde daarmee het perspectief van zijn ambitie als schilder. Remé exploreert een geheel eigen en direct herkenbare verbeeldingswereld, waarmee hij ongekende mogelijkheden opent voor de hedendaagse schilderkunst. Hij schept in zijn werk emotionele relaties tussen zijn 'kunstfiguren' en de bezielde ruimten die zij bevolken; in die ruimten is een synthese bereikt van landschappelijke en architectonische motieven. Hij realiseert daarmee een nieuwe en originele visie op de onuitputtelijke zeggingskracht van de picturale traditie, en laat de grote culturen van het verleden en tegelijkertijd de verworvenheden van de moderne kunst in zijn werk resoneren.De volstrekt eigen picturale wereld, die Remé in zijn zeer gevarieerde oeuvre heeft geschapen binnen het grote verhaal van de schilderkunst, omhelst zowel traditie als vernieuwing. Hij verenigt een zeldzame beheersing van het métier met de meest gedurfde experimenten. In zijn recente werk dringt hij door in het mysterie van de kunst en de artistieke ervaring. Hij roept in zijn doeken sublieme figuren en vormen op, zoals die zich aan ons kunnen voordoen op gelukzalige of verbijsterende momenten. Remé's werk opent een overtuigend nieuw hoofdstuk van de schilderkunst van deze eeuw. Werken in openbare collecties, Museum Boymans-van Beuningen, Rotterdam Stedelijk Museum, Amsterdam Gemeentemuseum, Arnhem Museum von Moderne Kunst, Strassburg Kunsthalle, Neurenberg Museum Van Bommel Van Dam, Venlo Stadsgalerij, Heerlen Museum Würth, Künzelsau
Bron: www.artzaanstad.nl
De kleuren lijken wat flets te zijn, maar het blad verkeert verder in prima conditie. Wissellijst met enige gebruikssporen. In één van de hoeken  mist een klein stukje glas, dit valt goeddeels weg achter de lijst
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 26,50
Naar Duitsland € 26,50
Europese Unie € 39,50

Jörg Remé (1941)

Duits DuitsNederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (9)

Geplaatst door  takamine
Lid sinds 2020
339 verkochte items
81 cm
65.5 cm
65 cm
50 cm

ObjectlocatieHoorn,  Nederland
Starttijd20-11-2022 om 16:18
Eindtijd20-1-2023 om 19:36
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken