Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder

Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!
Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!Karel Bruckman - olie op doek, handgesigneerd rechtsonder kopen? Bied vanaf 99!

Geplaatst door  JBK
FA. (21)

408 verkochte items
Alle items van deze verkoper (3)
  • Karel Bruckman (1903-1982)
IngelijstIngelijst
Afmetingen90 cm x 80 cm (h x b)
Lijst95 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Karel Lodewijk Bruckman (roepnaam Karel) en zijn tweelingbroer Lodewijk Karel (roepnaam Loki) werden 14 augustus 1903 in Den Haag geboren. Hun vader was huis- en decoratieschilder, hun oom Willem Leonardus Bruckman (1866-1928) was schilder van Gooise figuren en binnenhuizen. Volgens Karel zelf was de tweeling alleen maar zoet te krijgen als ze tekenen konden. Hun vader voorzag hen van potloden, verf en papier die hij kocht in het warenhuis aan de Haagse Lange Poten, tegenover de Passage. In 1916 gingen de broers – dertien jaar oud – naar de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in de hofstad. In 1922 studeerden zij daar af. Karel verliet de academie met de akte MO-tekenen op zak. Na hun examen deed hun vader hen twee jaar in de leer in de schilderklas van Henk Meijer (1884-1970). Na zijn opleiding specialiseerde Karel zich in het ontwerpen van decors en kostuums voor opera en toneel, waarmee hij in de loop der jaren een grote naam opbouwde. Als kunstschilder maakte Karel Bruckman, evenals zijn tweelingbroer Loki, realistisch en surrealistisch werk. Technieken: tekening, aquarel en olieverf. Onderwerpen: veel stillevens en ook figuurvoorstellingen en bosgezichten. Vanaf 1940 woonde hij in Amsterdam waar hij 3 november 1982 overleed.

Het werk is in goede staat en netjes ingelijst.

Karel Bruckman (1903-1982)

Alle items van deze kunstenaar(1)
Geplaatst door  JBK
FA. (21)

408 verkochte items
85 cm
95 cm
80 cm
90 cm
Starttijd:16-05-2022 om 15:35
Eindtijd:29-05-2022 om 19:38
Openingsbod€ 99
ObjectlocatieMaarssen, Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa