FA. (1)

Karl-Heinz Hansen-Bahia - Houtsnede - 1975

Karl-Heinz Hansen-Bahia - Houtsnede - 1975 kopen? Bied vanaf 55!
Karl-Heinz Hansen-Bahia - Houtsnede - 1975 kopen? Bied vanaf 55!Karl-Heinz Hansen-Bahia - Houtsnede - 1975 kopen? Bied vanaf 55!Karl-Heinz Hansen-Bahia - Houtsnede - 1975 kopen? Bied vanaf 55!Karl-Heinz Hansen-Bahia - Houtsnede - 1975 kopen? Bied vanaf 55!

Geplaatst door  KiewitKunstonder100euro
FA. (28)

818 verkochte items
Alle items van deze verkoper (383)
  • Karl-Heinz Hansen-Bahia (1915-1978)
Jaartal1975
TechniekHout/Linosnede
OnderwerpNaakt
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage9/120

Houtsnede uit 1975 van Karl-Heinz Hansen-Bahia. Nummer: 9/120. Afmetingen blad: H50 x b65cm. Afmetingen voorstelling: H31 x b46cm. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op verzoek, worden gemaild.

Karl-Heinz Hansen of Hansen-Bahia. De in 1915 in Hamburg geboren kunstenaar en een van de meest ongewone expressionistische houthakkers en schilders van de tweede helft van de 20e eeuw, wendde zich vanaf 1947 tot houtsneden als autodidact en creëerde series houtsneden en losse vellen met religieuze en hedendaagse inhoud. In 1949 emigreerde hij naar Brazilië. Eerst was hij artistiek adviseur van een uitgeverij in São Paulo en had hij ook enkele grote tentoonstellingen. Halverwege de jaren vijftig verhuisde hij naar Salvador-Bahia, wat zijn tweede thuis werd. De beroemde Braziliaanse romanschrijver Jorge Amado voegde "Bahia" toe aan de naam Hansen als eerbetoon. Hier, waar hij leefde tussen vissers, zeelieden, kooplieden en bedelaars en daarbij essentiële artistieke impulsen ontving, drukte hij zijn houtsneden op een kleine handpers. - Zijn onmiskenbare techniek, die hem tot een van de belangrijkste Duitse houthakkers van de naoorlogse periode maakte, kwam voort uit onvermoeibaar werk aan het houtblok. In 1959 keerde hij voor drie jaar terug naar Duitsland voordat hij in 1963 professor werd aan de Kunstacademie Addis Abeba/Ethiopië. Van hieruit keerde hij in 1965 definitief terug naar Bahia en verwierf hij het Braziliaanse staatsburgerschap. De verbinding met zijn geboorteland werd echter nooit helemaal verbroken. In 1971/72 vonden uitgebreide retrospectieven plaats, waarvoor de kunstenaar op bezoek kwam in Duitsland en voor de laatste keer ter gelegenheid van zijn 60ste verjaardag. Karl Heinz Hansen-Bahia stierf in 1978 in São Paulo/Brazilië.

Karl-Heinz Hansen-Bahia (1915-1978)

Alle items van deze kunstenaar(7)
FA. (28)

818 verkochte items
65 cm
50 cm
Starttijd:23-06-2022 om 10:23
Eindtijd:02-07-2022 om 19:38
Openingsbod€ 55
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland