18k rosé gouden solitair oorknoppen met briljant geslepen diamant tot. 0.20ct
Klaas van den Berg - Sculptuur uil in brons
Ton Schulten - Zeefdruk: Branding van de zon - 1999
Type | Grafiek (handgesigneerd) |
Techniek | Ets |
Ingelijst | Niet Ingelijst |
Afmetingen | 25 x 32 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | 39 exemplaren |
Kees Andréa (1914-2006) schilderde, tekende, aquarelleerde, etste, lithografeerde en maakte ontwerpen voor gobelins, wandmozaïeken en glas-in-loodramen. Zijn werk is kleurrijk en quasi naïef van stijl. Toen men hem eens vroeg of hij ook abstract ging schilderen, antwoordeKees Andrea: 'Nee, omdat ik het schilderen zelf abstract vind. Als ik een schilderij met een haan en boeket schilder is dat afwegen van de kleuren en vlakken voor mij een abstracte bezigheid. Maar het abstracte schilderen is het kind met het badwater weggooien.'
Andréa werkte vanuit een surreële droomwereld; hij voegde fragmenten
uit de werkelijkheid samen tot voorstellingen waarin een aarzeling
ontstaat tussen het waarneembare en de verbeelding. Hij schilderde het
liefst een combinatie van landschappen of interieurs met figuren of
dieren en liet zich daarbij graag inspireren door zijn reizen naar
Hongarije, Frankrijk en later vooral Spanje. 'In mijn vroege werk,'
zo stelde Kees Andrea, ´zoek ik naar harmonie van mensen, dierenmen
dingen in een landschap, dat dan de een een kosmische behoefte noemt en
de ander een religieuze. Maar mijn eigen inzicht daarover is dat ik de
zaken als schilder benader, realistisch en niet van uit een verheven
standpunt.´ Over Spanje zei Kees Andrea: ´Op een gegeven moment kreeg ik
in de gaten dat al die Spaanse landschappen van me bol stonden van de
tragiek en de verlatenheid. (...) Heel carnavalesk, maar toch met iets
angstaanjagends.'
Conditie | |||||||||||
Conditie | Goed | ||||||||||
weinig zichtbare onregelmatigheden. Kan tegen kostprijs in passe partout en/of lijst worden geplaatst. | |||||||||||
Transport | |||||||||||
Verzenden | Pakketpost | ||||||||||
Prijs | Tot 2 kg.
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 5-12-2021 om 19:10 |
Eindtijd | 17-12-2021 om 13:56 |