Heynsius woonde en werkte onder meer in Den Haag, Laren en Amsterdam. Hij verkreeg zijn opleiding tot kunstschilder aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag. Hij schilderde, tekende en aquarelleerde in de trant van het Amsterdams Impressionisme. Zijn schilderstijl werd sterk beïnvloed door de werken van Paul Cézanne en Maurice de Vlaminck. Zijn favoriete onderwerpen waren landschappen, stads- en dorpsgezichten, paarden en stillevens met bloemen. Met name later in zijn carrière richtte hij zich op het Zuid-Franse landschap van de Provence.
Heynsius was lid van de kunstenaarssociëteit Arti et Amicitiae te Amsterdam en van de kunstsociëteiten "De Sphinx" en "Amicitiae" te Leiden, Pulchri Studio en de Hollandse Kunstenaarskring te Den Haag. Tevens was Heynsius de penningmeester van de kunstenaarsvereniging De Onafhankelijken te Amsterdam.
Dit werk is van een dorpje of kasteel op een heuvel te bereiken met een mooie brug. Is dit een werk uit de Franse Provence of het Italiaanse Toscane ?
Het werk is goed ingelijst, echter de lijst is beschadigd. Zie foto's
Gesigneerd linksonderin
Op de achterzijde een nummer : nr 278 .
Is dit van een tentoonstelling of is dit het 278e schilderij van de kunstenaar.
Het werk kan verzonden worden, maar ophalen heeft altijd de voorkeur.