M.A. v Nieukerken (1879) Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 - Verkocht

M.A. v Nieukerken (1879)  Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 kopen? Bied vanaf 1!
M.A. v Nieukerken (1879)  Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 kopen? Bied vanaf 1!M.A. v Nieukerken (1879)  Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 kopen? Bied vanaf 1!M.A. v Nieukerken (1879)  Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 kopen? Bied vanaf 1!M.A. v Nieukerken (1879)  Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 kopen? Bied vanaf 1!M.A. v Nieukerken (1879)  Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 kopen? Bied vanaf 1!M.A. v Nieukerken (1879)  Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 kopen? Bied vanaf 1!M.A. v Nieukerken (1879)  Aquarel voor opening Tropisch Museum Amsterdam in 1926 kopen? Bied vanaf 1!
  • Willem Bon (1904-1990)
TypeTekening / Aquarel

Een belangrijk (Amsterdams) historisch Aquarel, vervaardigd door de Architect die het Koninklijk Instituut voor de Tropen (het voormalige Tropenmuseum) heeft ontworpen en gebouwd. Dit Aquarel is zeer waarschijnlijk bij de opening in 1926 door het Architectenburo van Nieukerken aan de directie van het museum geschonken.

Kunstenaar / Architect : Marie Adrianus van Nieukerken (1879-1963)
Titel/Voorstelling : "Tropenmuseum Amsterdam"
Datering : 1926
Medium / Techniek : aquarel op papier
Maten : 30 x 21 cm (papiermaat) en 52 x 42 cm (ingelijst)
Gesigneerd : midden onder
Conditie :  goed

Toen het architectenbureau Van Nieukerken in 1960 werd opgeheven, werd daarmee een ontwerptraditie afgesloten, die zijn oorsprong had in de negentiende eeuw. Johannes van Nieukerken (1854-1913) was volgens de oude traditie als architect in de praktijk gevormd. Hoewel in 1863 de Polytechnische School, de latere TU Delft, was opgericht prefereerde hij ook voor zijn zoons Marie (1879-1963) en Johan (1885-1962) een praktijkleerschool. Van Nieukerken senior droeg zijn opvattingen op zijn zoons over. Zo werd de negentiende-eeuwse traditie van historiserende vormen een rijke detaillering en een ambachtelijke bouwwijze tot ver in de twintigste eeuw voortgezet.

Johannes van Nieukerken was een meester in het opbouwen van een netwerk van opdrachtgevers, in zijn geval vooral aristocraten, hoge ambtenaren en figuren uit de wereld van handel en industrie. Deze kapitaalkrachtige groep kon zich de kostbare bouwwerken veroorloven, die de Van Nieukerkens graag ontwerpen. Een serie landhuizen van ongekende schaal en enkele grote kantoorgebouwen vormen markante objecten in het oeuvre van de Van Nieukerkens. Hun hoofdwerk vormt onmiskenbaar het toenmalige Koloniaal Instituut in Amsterdam, het huidige Koninklijk Instituut voor de Tropen.

Willem Bon (1904-1990)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Artpointamsterdam
FA. (118)

3192 verkochte items
Alle items van deze verkoper (55)
Dit item is verkocht voor 120,00
Starttijd:17-11-2017 om 16:08
Eindtijd:01-12-2017 om 23:18
Biedingen (23)
skop
01 dec. / 23:06
€ 120
Katrien62
01 dec. / 23:05
€ 110
Buding
01 dec. / 23:05
€ 101
Katrien62
01 dec. / 23:04
€ 95
skop
01 dec. / 23:04
€ 90
skop
01 dec. / 23:00
€ 85
Buding
01 dec. / 22:52
€ 80
Katrien62
01 dec. / 22:49
€ 75
Buding
01 dec. / 22:49
€ 70
Katrien62
01 dec. / 22:41
€ 65
skop
01 dec. / 22:41
€ 60
skop
01 dec. / 20:04
€ 55
M3
01 dec. / 20:04
€ 50
skop
01 dec. / 20:04
€ 50
M3
26 nov. / 19:08
€ 45
Buding
26 nov. / 19:08
€ 40
M3
20 nov. / 17:37
€ 35
BuisArthouse
18 nov. / 14:10
€ 30
stama
18 nov. / 08:08
€ 25
M3
18 nov. / 08:08
€ 25
stama
17 nov. / 20:53
€ 17
M3
17 nov. / 20:53
€ 15
M3
17 nov. / 16:17
€ 1