sterk en kleurijk werk met "vet"krijt, prachtig ingelijst, klaar om opgehangen te worden.
In juni 2009 veilde "DE ELAND" in Diemen het gehele atelier van Metten Tenny Koornstra. Dit werk ( cat.nr. 5211 ) is in die veiling door de huidige verkoper gekocht - zie ook die foto's.
Mette Koornstra was een leerling van Derkzen van Angeren aan de akademie voor Beeldende Kunst in Rotterdam. Woonde en werkte in Rotterdam en Parijs en vanaf 1937 in Amsterdam. Schilder en graficus van verstilde landschappen met figuren. Zijn werk is te vinden in het Stedelijk Museum Amsterdam, het Haags Gemeentemuseum, Museum Boymans - van Beuningen Rotterdam en het Rijksprentenkabinet. Bij het grote publiek verwierf Metten Koornstra echter vooral bekendheid als versierder van het jaarlijkse Boekenbal, die de opening vormde van de door de Vereniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels georganiseerde boekenweek. Vanaf 1947 tot in de jaren zeventig gaf hij op fantasievolle, vrolijke wijze gestalte aan dit evenement, dat afwisselend in de Stadsschouwburg, het Concertgebouw en de RAI plaatsvond. Onlosmakelijk aan de Boekenbals verbonden was ook de muzikale omlijsting die verzorgd werd door het ensemble van zijn eerste echtgenote, de violiste ('Stehgeigerin') Rita Dalvano. Hoe geliefd Metten's versieringen waren blijkt wel uit het feit dat deze tegen het einde van de bals door de feestgangers van de wanden gerukt en naar huis genomen werden.