Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 - Verkocht

Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 kopen? Bied vanaf 50!

Verkoopprijs: € 75,00

Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 kopen? Bied vanaf 50!Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 kopen? Bied vanaf 50!Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 kopen? Bied vanaf 50!Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 kopen? Bied vanaf 50!Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 kopen? Bied vanaf 50!Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 kopen? Bied vanaf 50!Nicolaas Wijnberg (1918-2006) – Kleurenlitho – Dorpsgezicht – Gesigneerd - 1947 kopen? Bied vanaf 50!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2849 verkochte items
Alle items van deze verkoper (34)
  • Nicolaas Wijnberg (1918-2006)
GesigneerdHandgesigneerd

Een vroeg werk van de kunstenaar Nicolaas Wijnberg uit 1947.

Handgesigneerd met potlood en ook drukgesigneerd.

Niet ingelijst. Dit werk verdient een mooie lijst.

Afmetingen: 42 x 43 cm.

Conditie: In goede staat. Het papier heeft kreukjes.

INFO OVER DE KUNSTENAAR:
NICOLAAS WIJNBERG, schilder, graficus, illustrator en beeldhouwer. Geboren in 1918 te Amsterdam, overleden in 2006 te Laren.
Van 1933 tot 1935 volgde Wijnberg een opleiding chromolithografie aan de Amsterdamse Grafische School en van 1935 tot 1942 volgde hij een avondcursus tekenen aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam. Hij benadrukte zelf altijd zijn autodidactische status als kunstschilder.
In 1942 werd zijn werk voor het eerst tentoongesteld. Nadat hij in de laatste jaren van de Tweede Wereldoorlog ondergedoken had gezeten, richtte hij in 1945, samen met Hans Snoek en Hans van Norden de eerste jeugdballetgroep ter wereld op, het Scapino Ballet. Met Van Norden en Theo Kurpershoek begon hij eind jaren veertig de kunstschildersvereniging De Realisten, een modern-figuratieve groepering die zich afzette tegen de abstracte kunst van Cobra en Vrije Beelden.
Wijnberg heeft talloze dichtbundels en romans geïllustreerd en/of van een omslagtekening voorzien. Ook ontwierp hij omslagen voor de boeken van W.F. Hermans.
Vanaf 1958 was hij redacteur beeldende kunst voor het literaire tijdschrift Tirade en van 1965 tot 1970 had hij een eigen kunsthandel. Hij was hoogleraar scenografie aan de Jan van Eyck Academie in Maastricht.
Wijnberg maakte vooral figuurvoorstellingen, portretten, erotische voorstellingen, stillevens, landschappen en stadsgezichten.
Het werk van Nicolaas Wijnberg is tentoongesteld in binnen- en buitenland. Een groot deel van zjin grafische werk is te vinden in het Rijksprentenkabinet. In 1967 won Wijnberg de H.N. Werkmanprijs voor zijn grafische werk. In 2000 won hij de oeuvreprijs van het Fonds voor beeldende kunsten, vormgeving en bouwkunst.
Nicolaas Wijnberg overleed op 87-jarige leeftijd in het Larense Rosa Spier Huis, waar hij toen al enige jaren verbleef.
(Bron: Wikipedia & Google)

Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Dorpsgezicht”).

Kunstenaar: Nicolaas Wijnberg.

Techniek: Lithografie

Jaartal:  1947.

Afmetingen: Papier, 42 x 43 cm. Beeld, 38 x 40 cm.

Ingelijst: Nee.

Gesigneerd: Handgesigneerd met potlood rechtsonder en drukgesigneerd linksonder.

Oplage: Onbekend.

Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

Conditie: In goede staat. Het papier heeft kreukjes.Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: Vanaf 8,00 euro (bij verzending via KIALA).

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Dit item is verkocht voor 75,00
Starttijd:04-12-2014 om 21:25
Eindtijd:18-12-2014 om 21:25
Biedingen (6)
cvdl
18 dec. / 21:08
€ 75
Armando
18 dec. / 21:08
€ 70
cvdl
18 dec. / 18:51
€ 65
xram44
18 dec. / 18:51
€ 60
xram44
18 dec. / 18:43
€ 55
cvdl
14 dec. / 09:34
€ 50