Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 - Verkocht

Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 kopen? Bied vanaf 65!

Verkoopprijs: € 65,00

Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 kopen? Bied vanaf 65!Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 kopen? Bied vanaf 65!Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 kopen? Bied vanaf 65!Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 kopen? Bied vanaf 65!Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 kopen? Bied vanaf 65!Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 kopen? Bied vanaf 65!Oldřich Kulhánek : Ets – ex libris- Peter Brueghel – gesigneerd & ingelijst–1984 kopen? Bied vanaf 65!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2855 verkochte items
Alle items van deze verkoper (28)
  • Oldrich Kulhanek (1940-2013)
GesigneerdHandgesigneerd

Een ingelijste ets uit 1984 van de Tsjechische kunstenaar Oldřich Kulhánek. Een ex libris van Willy Feliers met een voorstelling van Pieter Bruegel  (“Peter Brueghel”).
Handgesigneerd met potlood en drukgesigneerd met het monogram ‘OK’.

Ingelijst in een houten lijst met glasplaat.
Afmetingen: Lijst, 26 x 18 cm. Beeld, 14 x 9 cm.

Zie ook de foto’s.

Klaar om op te hangen.

INFO OVER DE KUNSTENAAR:

Oldřich Kulhánek (26 februari 1940, Praag - 28 januari 2013, Praag) was een Tsjechische schilder, grafisch ontwerper, illustrator, decorontwerper en pedagoog. Hij maakte het ontwerp voor de huidige Tsjechische bankbiljetten en postzegels.

Van 1958-1964 studeerde hij aan de Academie van Beeldende Kunsten Architectuur en Design in Praag; leerling van Karel Svolinský (1896-1986).

In 1971 werd hij gearresteerd door de StB (de Tsjechoslowaakse geheime politie) en werd ervan beschuldigd dat hij met zijn grafiek de vertegenwoordigers van de communistische landen te schande maakte. In zijn grafische werk had hij bv. een vertekend portret van Stalin gemaakt en had hij de blije lach op gezichten van arbeiders veranderd in een afschuwelijke grijns. Zijn werk werd door de rechtbank beoordeeld als "ideologisch gevaarlijk" en 11 werken moesten worden vernietigd. Oldřich Kulhánek zat een maand in de gevangenis en mocht 2 jaar geen werk publiceren.

Na de val van het communisme via de Fluwelen Revolutie in 1989, reisde hij naar de Verenigde Staten. Ook reisde hij vaak naar België en Nederland om de werken van oude meesters te bestuderen.

Hij was lid van de Vereniging van Tsjechische Grafische Kunstenaars “Hollar”. Zijn werken zijn in de collecties van verschillende Europese en Amerikaanse musea en galeries, zoals The Library of Congress (Washington, USA), Centre Georges Pompidou (Parijs, Frankrijk), Albertina (Wenen, Oostenrijk), Kupferstichkabinett (Dresden, Duitsland), Art Institute of Chicago (Chicago, USA), Stedelijk Museum (Amsterdam, Nederland), Museum Folkwang (Essen, Duitsland), en het Musée d'Art et d'Histoire (Genève, Zwitserland).
Kulhánek overleed plotseling in Praag op 28 januari 2013 op 72-jarige leeftijd.

Titel: Peter Brueghel (Ex libris Willy Feliers).

Kunstenaar: Oldřich Kulhánek.

Techniek: 2-kleurenets.

Jaartal:  1984.

Ingelijst: Ingelijst in een houten lijst met glasplaat.

Gesigneerd: Middenonder.

Zie ook de foto’s.

Klaar om op te hangen.

Afhandeling:

Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen voor bijzondere schilderijen, tekeningen, aquarellen, etsen, zeefdrukken, litho’s, kunstboeken, affiches en andere kunst.

Dit item is verkocht voor 65,00
Starttijd:14-06-2016 om 16:21
Eindtijd:21-06-2016 om 21:21
terri
14 jun. / 17:55
€ 65