Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst - Verkocht

Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!

Verkoopprijs: € 25,00

Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!Betsy Huitema-Kaiser - Olieverf op doek , Portret meisje – gesigneerd & ingelijst  kopen? Bied vanaf 25!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2887 verkochte items
Alle items van deze verkoper (18)
  • Betsy Huitema-Kaiser (1894-1978)
StijlImpressionistisch
OnderwerpPortret
IngelijstIngelijst
Afmetingen39 cm x 30 cm (h x b)
Lijst48 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een werk van de Noord-Hollandse kunstenares Betsy Huitema-Kaiser (1894-1978).

    -Geschilderd met olieverf op doek, gespannen op een houten spieraam en ingelijst in een houten lijst.

    -Gesigneerd linksonder.

    -Afmetingen: Lijst, 48 x 39 cm. Beeld, 39 x 30 cm.

    -Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

    Conditie: Het schilderij is in goede staat. Het zou schoongemaakt kunnen worden. De lijst heeft slijtplekjes.

    Zie ook de foto’s.

    Klaar om aan de muur te hangen.

    Informatie over de kunstenaar:

    Betsy Huitema-Kaiser, geboren 26-08-1894 in Hoorn en overleden 22-10-1978 in het Rosa Spierhuis te Laren, schilder, aquarellist, tekenaar en grafisch kunstenaar.

    Betsy Kaiser groeide op in Hoorn als het tweede kind van Karel Frederik Lodewijk Kaiser , arts en oprichter van Ziekenverpleging "De Villa" in Hoorn, en Maria Johanna Stooter. Haar grootvader Johan Wilhelm Kaiser (Amsterdam 1813-1900 Leiden) was een succesvol graveur en ontwerper van de eerste Nederlandse bankbiljetten en postzegels.

    Zij koos aanvankelijk voor een opleiding als pianiste, maar wilde niet eindigen als "piano-juffrouw", zodat ze in 1909 naar de Rijks Normaalschool in Haarlem ging voor een opleiding als onderwijzeres. Ze deed daarna een vervolgstudie aan de Universiteit van Amsterdam, zodat ze lerares aan een HBS kon worden in de onderwerpen Delfstof-, Aard-, Plant- en Dierkunde. Tijdens haar studie biologie moest ze planten tekenen. Zo ontdekte ze dat ze talent voor tekenen had. Ze nam lessen bij Jacoba Surie (1879-1970) en Ans van den Berg (1873-1942), bekend als de "Amsterdamse Joffers". Ook nam ze les bij John Ruys (1891-1945) in Blaricum.

    Haar stijl van schilderen wordt beschouwd als Amsterdamse School en haar werken worden als "naturalistisch-impressionistisch" gekwalificeerd. Ze maakte vooral kinderportretten en stillevens, meestal met bloemen.

    In Hoorn kwam Betsy op de HBS in contact met Sybe Huitema, die er in 1928 leraar Duits werd. Op 21 juli 1930 trouwden ze. Ze signeert daarna met "B. Huitema-Kaiser".

    Betsy Huitema-Kaiser had haar eerste tentoonstelling in augustus 1928 in haar atelier "De Zeven Linden" op Angerechtsweg 16 te Blaricum, waar ze inwoonde.

    Haar laatste schilderijententoonstellingen waren in 1967 in het Westfries Lyceum en in 1972 in de Boterhal bij haar afscheid van Hoorn.

    Op 22 oktober 1978 overleed Betsy in het Rosa Spierhuis te Laren, waar zij sinds 1972 woonde.

    Afhandeling:

    -Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Het schilderij is in goede staat. Het zou schoongemaakt kunnen worden. De lijst heeft slijtplekjes.

Betsy Huitema-Kaiser (1894-1978)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (83)

2887 verkochte items
39 cm
48 cm
30 cm
39 cm
Dit item is verkocht voor 25,00
Starttijd:07-10-2018 om 12:39
Eindtijd:18-10-2018 om 19:52
Freek51
18 okt. / 11:47
€ 25