Het is een impressionistisch schilderij. Een wat kleiner werk (studie). Het eeuwig bewegen van de zee is een aantrekkelijk onderwerp voor de kunstenaar. Met impressionistische toets probeert hij het eeuwig bewegen van de zee weer te geven en haar geheim te ontfutselen.
Ingelijst in een bijpassende lijst is het kunstwerkje hang klaar.
Paul Nieuwendijk; Gerrit Rietveld Academie, Breitner Academie, regelmatig geëxposeerd.
De tachtigjarige kunstenaar ziet nu graag dat meer van zijn kunstwerken zelfstandig hun weg in de wereld vinden. Daarom biedt hij zijn kunst aan op de kunstveiling. Oud werk, maar ook nieuw werk. Het zijn schilderijen, olieverf en acryl, grafiek, ets en houtsnede, aquarel, collage, gemengde techniek. Hij heeft zich door vele stijlen laten beïnvloeden zoals: abstract, modern, impressionistisch, expressionistisch.
Maar hij heeft hier zijn eigen stijl aan toegevoegd.