Twee aquarellen van de Nederlandse kunstenaar Phil G. Grisel.
Twee voor de prijs van één.
Papiermaat 50x65.
Beeldmateriaal 29,5x41,5.
Onderstaande anekdote over Grisel in de bundel ‘Of er nooit iets verschoof’ van Willem Jan van Wijk:
Nogal hilarisch was de komst van le Comte de Vallombreuse in zijn leven. Vermoedelijk was de graaf de naam Grisel op het spoor gekomen in Engeland waar een werk van de schilder del uitmaakte van een kunstcollectie aangelegd door de Bertrand Russell Foundation. Twee tentoonstellingen volgden: te Biaritz in Galerie Vallombreuse (1973) en in Palm-Beachvolleybal, Florida (1974). Na verloop van tijd ebde de opwinding weg en kregen de dagen weer het rustige kader van dijk, gras en rivier. Monsieur le Comte zou voor altijd een schimmige figuur blijven.
Gedicht uit bovengenoemde bundel opgedragen aan Phil G. Grisel :
Een wasdag linnengrauw
En op het vuile laken
Floeren spinbaal poezenpoot
De roodgevlekte kater
Het marterhaar strikt slaaplijf
De poten lui gestrekt
Straks kieren weer de schellen
Zie je dat het barnsteen lekt
Losjes klauwt een kwast zijn vacht
De rosse vlekken spinnen
Floeren spinbaal groezelpoot
Verf morst een kat op linnen
Ph.G.G., ‘Kat’ ‘63