Piet van Wijngaerdt - Piet v Wijngaerdt - Bergense School - "Amaryllis" olieverf ca. 1940 - Verkocht

Piet v Wijngaerdt - Bergense School - "Amaryllis" olieverf ca. 1940 kopen? Bied vanaf 1!

Piet v Wijngaerdt - Bergense School - "Amaryllis" olieverf ca. 1940 kopen? Bied vanaf 1!Piet v Wijngaerdt - Bergense School - "Amaryllis" olieverf ca. 1940 kopen? Bied vanaf 1!Piet v Wijngaerdt - Bergense School - "Amaryllis" olieverf ca. 1940 kopen? Bied vanaf 1!Piet v Wijngaerdt - Bergense School - "Amaryllis" olieverf ca. 1940 kopen? Bied vanaf 1!Piet v Wijngaerdt - Bergense School - "Amaryllis" olieverf ca. 1940 kopen? Bied vanaf 1!Piet v Wijngaerdt - Bergense School - "Amaryllis" olieverf ca. 1940 kopen? Bied vanaf 1!
  • Piet van Wijngaerdt (1873-1964)

Schilder : Piet v Wijngaerdt 1873 - 1964
Titel/Voorstelling : " stilleven Amaryllis"
Datering : omstreeks 1940
Medium / Techniek : olieverf op doek
Maten : 63 x 53 cm (doek) en 79 x 69 cm (ingelijst)
Gesigneerd : onder links
Conditie : goed -  wel zichtbare craquele

Petrus Theodorus 'Piet' van Wijngaerdt
Amsterdam 1873-1964 Abcoude

De Amsterdamse schilder Piet van Wijngaerdt wordt, samen met Henri Le Fauconnier, beschouwd als de theoretische grondlegger van de Bergense School. Hij schilderde landschappen, figuren en krachtige bloemstillevens in een kubistisch-expressionistische stijl, waarbij onverwachte kleurcontrasten en de werking van licht en donker een belangrijk uitdrukkingsmiddel waren. Voor zijn landschappen vond hij meestal inspiratie in het boerenland ten Zuiden van Amsterdam. Na 1941 werkte hij meestal in en rond Abcoude. Musea: o.a. Stedelijk Museum in Amsterdam, Frans Halsmuseum in Haarlem en Haags Gemeentemuseum.

Starttijd17-4-2015 om 15:09
Eindtijd1-5-2015 om 15:19
Biedingen (22)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken