Keimpe Kootstra - Anemonen in vaas.
Tetsuro Sawada - "Flash" 1987 - Beperkte oplage 100 - Genummerd
Keimpe Kootstra - Anemonen in zwarte vaas.
Type kunstwerk | Beeld / Object |
*Fraai beeldje van de begaafde Haarlemse kunstenaar Piet van Heerden, die de meest prachtige kleine beeldjes van naakten in allerlei houdingen heeft gemaakt. Van de meeste hiervan zijn er veelal maar enkele gegoten,waarna hij weer iets veranderde in de houding of ledematen. Daarnaast ook met veel variatie in het patina, waar hij meester in was. Werk van hem is o.a. aanwezig in de collectie van het Frans Halsmuseum in Haarlem.
*Beeld is in uitstekende staat. Gesigneerd in voet met P.v.H.. Wordt verkocht zonder marmeren sokkel.
*Maten excl. marmeren sokkel: 12,0 x 8,0 x 3,5 cm
*Verzending is aangetekend, verzekerd en goed verpakt
* Piet van Heerden zijn beelden en vooral zijn kleine plastieken hebben hem in Nederland alswel daarbuiten een grote reputatie bezorgd. Hij begon als schilder, maar vanaf 1955 ging hij als beeldhouwer verder. Piet van Heerden was een bescheiden man en een bekende en geliefde figuur in het Haarlemse kunstleven. Hij is altijd trouw gebleven aan de figuratie. Beelden van een hoge kwaliteit en onmiddelijk herkenbaar als werk van Van Heerden. Hij werd verder geroemd om de patina van zijn sculpturen. Een vertederende en intense kracht, die in al zijn werk, hoe klein ook een monumentale indruk geeft. Er is een prachtig boek over zijn werk en leven uitgegeven.
Objectlocatie | Utrecht, Nederland |
Starttijd | 14-5-2017 om 12:37 |
Eindtijd | 28-5-2017 om 12:37 |