Hendrikus Roodenburg - Potloodtekening: Oud Valkenburg - Verkocht

Hendrikus Roodenburg - Potloodtekening: Oud Valkenburg kopen? Bied vanaf 100!
Hendrikus Roodenburg - Potloodtekening: Oud Valkenburg kopen? Bied vanaf 100!Hendrikus Roodenburg - Potloodtekening: Oud Valkenburg kopen? Bied vanaf 100!Hendrikus Roodenburg - Potloodtekening: Oud Valkenburg kopen? Bied vanaf 100!Hendrikus Roodenburg - Potloodtekening: Oud Valkenburg kopen? Bied vanaf 100!
  • Hendrikus Roodenburg (1895-1987)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1971
TechniekPotlood
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen23 cm x 31 cm (h x b)
Lijst39 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Potloodtekening van Hendrikus Roodenburg. Titel: Het kasteel "Huis van Valkenburg" te Limburg. Afmetingen incl lijst: H39 x b46cm. Afmetingen voorstelling: H23 x b31cm. Het werk is rechts onderaan gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden/ophalen:
Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag

Hendrikus Elias Roodenburg (Den Haag, 23 juli 1895 – Wassenaar, 27 april 1987) was een Nederlands schilder en etser.

Leven en werk
Roodenburg leerde het vak van graficus Philippe Zilcken. Hij kreeg bekendheid door zijn stadsgezichten van onder meer Amsterdam, Rotterdam, Gorinchem en Utrecht. In de jaren 60 kon men bij Nutroma sparen voor een koffie- en ontbijtservies van Villeroy & Boch. Op het servies waren Roodenburgs zwart-wittekeningen van Amsterdamse stadsgezichten afgebeeld.

Roodenburg was lid van een aantal kunstenaarsverenigingen, waaronder Arti et Amicitiae en Sint Lucas in Amsterdam en Pulchri Studio in Den Haag. In het boek H.E. Roodenburg (1895-1987): topografisch etser wordt een overzicht gegeven van het grafisch werk van Roodenburg.

Dit item is verkocht voor 115,00 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:22-09-2022 om 10:12
Eindtijd:02-10-2022 om 20:47
jo11
02 okt. / 08:49
€ 100