Rein Dool: Spitskool - lithografie

Rein Dool: Spitskool - lithografie kopen? Bied vanaf 60!

Geplaatst door  Eleo
FA. (5)

139 verkochte items
  • Rein Dool (1933)
GesigneerdHandgesigneerd

Titel: Spitskool

Techniek: Lithografie op geschept papier

Afmeting beeld 28,5 x 21,5 cm., blad 53,5 x 39 cm.

Oplage: onbekend

Jaar: onbekend

Gesigneerd met potlood

Het werk is in goede staat en wordt aangetekend verzonden.

Beeldend kunstenaar en graficus Rein Dool werd in 1933 te Leiden geboren. Hij volgde een opleiding aan de Amsterdamse Grafische School en is hij lid van het Leidse schildersgenootschap Ars Aemula Naturae. Sinds 1951 exposities in diverse Nederlandse galeries en musea. Hij vervaardigde keramische objecten in het Europeesch Keramisch Werkcentrum te Den Bosch. In 1979 werd hij benoemd tot docent tekenen en lithografie (later ook schilderen) aan de Kunstacademie in Den Bosch.Zijn stijl is direct: vrije omgang met kleur en vorm en vereenvoudiging van compositie kenmerken zijn werk. De stilering wordt soms zover doorgevoerd dat de mens een decoratief onderdeel vormt van de omgeving. De herkenbaarheid van het beeld is voor hem van ondergeschikt belang, het gaat om de overtuigingskracht van het afgebeelde. Rein Dool is onder meer bekend door de portretten die hij van bevriende schrijvers maakte, zoals Maarten 't Hart, Maarten Biesheuvel en Ed Leeflang, waarvan een deel is opgekocht door het Letterkundig Museum te Den Haag.In 1989 ontving Rein Dool de Jeanne Oostingprijs. Rein Dool woont en werkt in Dordrecht.

Starttijd:08-01-2018 om 22:46
Eindtijd:21-01-2018 om 20:46
Openingsbod€ 60
ObjectlocatieNijmegen, Nederland