Frans Hals - Biographie critique
Bob Immink - Noordhollands landschap - aquarel
Yaacov Agam - "Ne Bougez Pas (Geel)" Editie 97 - genummerd
Type kunstwerk | Schilderij |
Periode | 1900 t/m 1944 |
Duitse kunstchilder, geboren in Krefeld in 1929, overleden in Keulen in 2006.
Meyer-Wiegand werd geboren in Krefeld en kwam uit een artistiek gezin. Zijn moeder was concertzangeres en zijn vader dirigent en pianist. Op jonge leeftijd begon hij met schilderen, in de traditie van de Düsseldorfer. Later liet hij zich inspireren door de Franse impressionisten Degas en Vuillard en is hij figuren en portretten gaan schilderen.
Zijn oeuvre vertoont een gevarieerde thematiek: (rivier)landschappen, havens, parkscènes, volksfeesten en levendige stadsgezichten, geschilderd met een losse toets. Meyer-Wiegand schilderde veel in Keulen en Düsseldorf, en maakte veel buitenlandse studiereizen. Zo verbleef hij in Holland (rond 1935), België, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Griekenland, Spanje en de Verenigde Staten.
Musea: Werk o.a. tentoongesteld in Veenkoloniaal museum, Veendam.
De bescheidenheid van Meyer-Wiegand komt misschien nog wel het meest tot uiting in het formaat waarop hij het liefste werkte. Verreweg het grootste gedeelte van zijn oeuvre is geschilderd op heel kleine paneeltjes. Het zijn subtiele registraties van wat zijn oog heeft gezien, van de sensaties die hij beleefde bij het schilderen. Fijnheid en elegantie, de puurheid van de natuur, het bruisende van stad en industrie, alles gevangen binnen de kaders van die kleine plankjes waarop Rolf Dieter Meyer-Wiegand het leven wist stil te leggen.
de afmetingen van het geheel zijn 31,5 x 22,5.
Het zal worden verzonden in een op maat gemaakte kist om beschadiging te voorkomen.
Betaalmogelijkheden
Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Ijmuiden, Nederland |
Objectlocatie | Ijmuiden, Nederland |
Starttijd | 22-1-2018 om 16:14 |
Eindtijd | 5-2-2018 om 16:14 |