Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 1992 |
Techniek | Zeefdruk |
Stijl | Modern |
Onderwerp | Abstract |
Ingelijst | Niet Ingelijst |
Afmetingen | 55 x 50 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | 90 |
Prachtige, geometrisch abstracte compositie van Ted Felen. Zeefdruk op grijsgetint papier, met potlood gesigneerd, gedateerd (‘92) en genummerd (60/90). In uitstekende conditie.
Afmetingen: 55cm x 50cm (blad), 38cm x 34cm (beeld)
Felen maakte dit werk als eerbetoon aan de zangeres Billy Holiday die op een van haar tournees drie opgeknoopte Afro-Amerikanen zag met daarnaast een brandend kruis van de Ku-Klux-Klan. Ze schreef nog die dag een lied met de titel Strange Fruit. In deze compositie staat het zwart symbool voor de slachtoffers en het groen is de kleur van het loof. De kap van de KKK zien we nog slechts verscholen achter het groen. De kap is niet in kleur weergegeven maar is de kleur van het papier uitgesneden in het witte fond, een subtiele manier om de stiekeme aanwezigheid ervan te suggereren.
Conditie | |||||||||
Conditie | Zeer Goed | ||||||||
Transport | |||||||||
Verzenden | Pakketpost | ||||||||
Prijs | Tot 5 kg.
Objectlocatie | Diemen, Nederland |
Starttijd | 13-8-2022 om 21:42 |
Eindtijd | 22-8-2022 om 20:14 |