Yvan Royon - Brugge Aan + Minnewater Efeuve d'Artiste
Sylvia Weve - Zeefdruk , Titel onbekend - 46 x 50 cm
Vic Gentils - Kleurrijke lithografie - gesigneerd - 38/125
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Techniek | Litho |
Stijl | Modern |
Onderwerp | Abstract |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 40 x 60 cm (h x b) |
Incl. lijst | 65 x 85 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
1957-1961 Theo Kuijpers volgde de Eindhovense Academie voor Industriële Vormgeving, afdeling reclameontwerpen. Zijn militaire dienst vervulde hij van 1962 tot 1963 in Suriname.
Ook zijn reizen naar Suriname 1957 en Marokko in 1966 leverden de inspiratie voor zijn werk, dat vanaf de eerste jaren werd beïnvloed door de materieschilderkunst.
Rond 1972 wordt het Brabantse agrarische milieu, echter een nieuwe de bron voor zijn werk. Hij gaat assemblages maken uit voorwerpen en materialen afkomstig van het boerenland, zoals lood, varkensblaas en zeildoek.
Een bezoek aan Australië (1979) brengt invloeden van de Aboriginal kunst in zijn werk.
Een verblijf van een half jaar in New York US bij het legendarische MoMA PS1 (Contemporary Art Center New York), (te danken aan een beurs van het toenmalige Ministerie van CRM) brengt hem in contact met de grote meesters van Abstract Expressionisme en Colourfield painting.
Zijn eigen intuïtie is altijd belangrijk voor Theo Kuijpers. Dit geldt zowel voor de assemblages, die hij tot ongeveer 1980 maakte, als voor zijn kleurenlitho’s en zijn schilderijen. Zijn voorliefde voor de materiekunst, die onder meer door zijn rondreis naar Marokko was ontstaan, is daarin nog steeds terug te vinden.
in 2005 vertelde hij tijdens de opening van een expositie: “Op het ogenblik werk ik met pure verf. Ik leng het alleen aan met terpentine. Wel schilder ik op tentzeil met van die prachtige ribbels en franje. Ik heb enorme moeite met een maagdelijke ondergrond, zoals normaal schildersdoek. Omdat het tentdoek van zichzelf zo mooi is, schilder ik het eerst wit, zodat je alleen nog maar de structuur ziet. Pas dan kan ik beginnen met schilderen”.
In 2009 reisde Theo Kuijpers voor de derde maal naar Australië. Zijn recente schilderijen vormen de visuele neerslag van dit verblijf. In de bijna vijftig jaar die zijn schilderscarrière omvat, heeft Theo Kuijpers zich dikwijls laten inspireren door reiservaringen. Aanvankelijk ontleende hij zijn motieven aan de architectuur, tegenwoordig speelt het landschap een prominente rol.
Conditie | |
Conditie | Goed |
Groot gesigneerd Litho van Theo Kuijpers. Gelimiteerde Oplage van 65 exemplaren. Verkeert in goede conditie. Professioneel ingelijst. Inclusief Tentoonstellingscatalogus Singermuseum Laren 1990. In verband met het formaat en de kwetsbaarheid van dit kunstwerk (glas) bezorgen wij binnen een straal van 50km om Amsterdam gratis aan huis. | |
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 5-9-2021 om 20:18 |
Eindtijd | 12-9-2021 om 21:23 |