Theo Tobiasse - Litho: In de synagoge

Theo Tobiasse - Litho: In de synagoge kopen? Bied vanaf 225!
Theo Tobiasse - Litho: In de synagoge kopen? Bied vanaf 225!Theo Tobiasse - Litho: In de synagoge kopen? Bied vanaf 225!Theo Tobiasse - Litho: In de synagoge kopen? Bied vanaf 225!Theo Tobiasse - Litho: In de synagoge kopen? Bied vanaf 225!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5413 verkochte items
Alle items van deze verkoper (312)
  • Theo Tobiasse (1927-2012)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
OnderwerpReligieus
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen76 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage59/135
Litho van Theo Tobiasse. Titel: In de synagoge(dans la Synagogue). Uit de map: Diaspora(Verspreiden). Afmetingen blad: H76 x b54cm. Afmetingen voorstelling: H60 x b46cm. Het werk is rechts onderaan gesigneerd "Theo Tobiasse" en "59/135" in potlood, getiteld in de voorstelling. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden/ophalen:
Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag

Théo Tobiasse, geboren als Tobias Eidesas (26 april 1927 - 3 november 2012) was een Franse schilder, graveur, illustrator en beeldhouwer.

Zijn eerste doeken werden tentoongesteld op de Salon des Peintres du Sud-Est in 1960. Hij won de 1961 "prijs voor jonge mediterrane schilderkunst" en Armand Drouant bood hem een ​​eerste contract aan en exposeerde het in de Galerie du Faubourg Saint-Honoré in Parijs in 1962.[3]

Théo Tobiasse won ook de Dorothy-Gould-prijs in 1961. Daarna besloot hij zich uitsluitend aan de beeldende kunst te wijden. Er zijn over de hele wereld veel tentoonstellingen aan hem gewijd, in Parijs in de Drouant-galerij, in Genève, Montreal of Tokio, vervolgens in Londen, Zürich, Lauzanne, Los Angeles, Kiev en vervolgens een eerste solotentoonstelling in New York (1968). Als autodidact bestudeerde hij tijdens zijn reizen de techniek van de grote meesters in musea. Vooral de reliëfs, glazuren en kleuren van Het Joodse bruidje van Rembrandt in het Rijksmuseum van Amsterdam openen nieuwe technische mogelijkheden die hij in zijn schilderijen verkent, terug naar zijn atelier.

De figuratieve onderwerpen zonder verhaal of symboliek (kat, vogel, vlieger, velocipède, enz.) van zijn eerste schilderijen, stellen hem in staat te experimenteren met de technieken, kleur en textuur van olie- en gouacheschilderijen,  Le Vélocipède (1959), Le Chat de Vence (1961), L'Oiseau rouge (1964), De nacht van de vogel (1960).

Vanaf 1964 ontwikkelde Théo Tobiasse een meer persoonlijke iconografie, ontleend aan zijn eigen herinneringen aan zijn jeugd in Litouwen, de omzwervingen van een gezin op zoek naar een asielland en de Shoah. De trein, degene die zijn gezin van Kaunas naar Parijs brengt, of de joden naar de kampen, wordt een terugkerend motief en de herinnering een belangrijk thema in zijn werk. Het was in 42, de trein van 16 juli, olieverf op doek, (1965)

Theo Tobiasse (1927-2012)

Alle items van deze kunstenaar(11)
Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5413 verkochte items
54 cm
76 cm
Starttijd:01-08-2022 om 23:16
Eindtijd:07-08-2022 om 19:13
Openingsbod€ 225
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland