Theo van Hoytema 1863-1917 originele litho 1906 (kalender Going to the Zoo) - Verkocht

Theo van Hoytema 1863-1917 originele litho 1906 (kalender Going to the Zoo)  kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 7,00

Theo van Hoytema 1863-1917 originele litho 1906 (kalender Going to the Zoo)  kopen? Bied vanaf 1!Theo van Hoytema 1863-1917 originele litho 1906 (kalender Going to the Zoo)  kopen? Bied vanaf 1!Theo van Hoytema 1863-1917 originele litho 1906 (kalender Going to the Zoo)  kopen? Bied vanaf 1!Theo van Hoytema 1863-1917 originele litho 1906 (kalender Going to the Zoo)  kopen? Bied vanaf 1!Theo van Hoytema 1863-1917 originele litho 1906 (kalender Going to the Zoo)  kopen? Bied vanaf 1!Theo van Hoytema 1863-1917 originele litho 1906 (kalender Going to the Zoo)  kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (112)

3026 verkochte items
Alle items van deze verkoper (39)
  • Theo van Hoytema (1863-1917)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Kunstenaar: Theo van Hoytema 1863 - 1917
Titel/Voorstelling: "vogels op het nest"
Datering: 1906
Medium /Techniek : lithografie ( fa. Tresling& co)
Maten : 14.5 x 20 cm (bladmaat)
Gesigneerd: linksonder in de plaat
Conditie : goed

Nederlands tekenaar en lithograaf, illustrator, schilder, decoratieschilder (van interieurs), ontwerper, geboren 18/19 december 1863 Den Haag - 28 augustus 1917 Den Haag, begraven op 30 augustus 1917 op Oud Eik en Duinen.

Theo van Hoijtema, bekend onder de naam Theo van Hoytema, schilderde, maar was vooral aquarellist en tekenaar van dieren en planten. Van Hoytema is vooral bekend geworden door zijn sprookjesboek-illustraties en zijn kalenders. Van Hoytema was echter een veelzijdige kunstenaar, die schilderen en tekenen, vrije en toegepaste grafiek, het maken van kinderboeken, kalenders, meubelen en keramiek tot zijn interesses rekende. Hij haalde zijn inspiratie uit de flora en fauna. Schetsen en studies in de vrije natuur, van het pluimvee rond zijn huis en van de dieren in Artis vormden de basis voor zijn werk. Invloeden van Walter Crane, de art nouveau en Japanse kunst verwerkte hij op eigen wijze, zonder tot een school te behoren, waarbij hij steeds het voorbeeld van de natuur trouw bleef. Hij was leraar van Ayzo Epeus van Humalda van Eysinga.

Naast het ontwerpen van omslagen voor catalogi, werden ook aardewerk en meubels naar zijn ontwerpen gemaakt.

Dit item is verkocht voor 7,00
Starttijd:30-07-2016 om 16:13
Eindtijd:13-08-2016 om 22:13
Biedingen (3)
artb
02 aug. / 10:20
€ 7
rci
02 aug. / 10:20
€ 5
rci
31 jul. / 21:52
€ 1