Theo Wolvecamp - Ingelijste pentekening

Theo Wolvecamp - Ingelijste pentekening kopen? Bied vanaf 650!
Theo Wolvecamp - Ingelijste pentekening kopen? Bied vanaf 650!Theo Wolvecamp - Ingelijste pentekening kopen? Bied vanaf 650!Theo Wolvecamp - Ingelijste pentekening kopen? Bied vanaf 650!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5413 verkochte items
Alle items van deze verkoper (312)
  • Theo Wolvecamp (1925-1992)
TypeTekening / Aquarel
TechniekPen (Inkt)
IngelijstIngelijst
Afmetingen31 cm x 46.5 cm (h x b)
Lijst58 cm x 72.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Ingelijste pentekening van Theo Wolvecamp. Afmetingen incl lijst: H58 x b72.5cm. Afmetingen voorstelling: H31 x b46.5cm. Het werk is rechts onderaan gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden: onze verzenddagen zijn dinsdag - en donderdag.

Passe-partout/lijsten: Beschadigingen aan lijsten worden niet beschreven. Indien een werk achter glas is ingelijst en het glas kapot is, zal dit wel vermeld worden.

Zijn vader was kleermaker en overleed c. 1934 toen Wolvecamp negen jaar was. Hij begon al tijdens de oorlog (1940-45) verfijnd kubistisch te schilderen en leerde het echte tekenen op privéles. In 1942 schilderde hij korte tijd samen met Eef de Weerd op het atelier van Riemko Holtrop; beiden werkten er toen aan een stilleven. Het was ook Holtrop die hen in contact bracht met de oudere schilders uit de omgeving van Goor: Folkert Haanstra sr. en Jan Broeze. Wolvecamp schoolde zichzelf in Hengelo door kunstboeken uit de bibliotheek te lenen, en leerde zo het werk kennen van o.a. de Impressionisten, De Bergense School-schilders, Jacoba van Heemskerck en Kandinsky; ook bezocht hij de musea in Amsterdam en kwam er werken tegen van de mannen die een paar jaar later Cobra zouden oprichten. Vanaf 1945 volgde hij de kunstacademie in Arnhem waar hij portretten, landschappen en stillevens schilderde; hij hield het er slechts een kleine twee en een half jaar uit. De Amsterdamse schilder Piet Landkroon hielp hem in 1947 om naar Amsterdam te kunnen komen en in een gedeeld atelier te werken, waar hij vaak 's nachts experimenteerde. Corneille die in de buurt woonde werd nieuwsgierig naar zijn werk en na een bezoek op het atelier was hij erg verrast.

Het werk kan strakker ingelijst worden. Het papier "bobbelt" nu een beetje.

Theo Wolvecamp (1925-1992)

Alle items van deze kunstenaar(11)
Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5413 verkochte items
72.5 cm
58 cm
46.5 cm
31 cm
Starttijd:16-06-2022 om 10:32
Eindtijd:26-06-2022 om 19:00
Openingsbod€ 650
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland