Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid - Verkocht

Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!
Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!Valerio Adami - Litho. Titel , Chocolatc kid kopen? Bied vanaf 45!
  • Valerio Adami (1935)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen36 cm x 28 cm (h x b)
Lijst52.5 cm x 42.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageNiet genummerd, wel gesigneerd

De Italiaanse kunstschilder Valerio Adami maakte in de jaren zestig en zeventig in Nederland en Duitsland naam als vertegenwoordiger van de popart. Adami werkte met duidelijke contouren en kleurvlakken, die doen denken aan de tekenstijl die in stripverhalen wordt gebruikt.
Opleiding
Valerio Adami werd op 17 maart 1935 geboren in Bologna. Na zijn studie aan de kunstacademie van Milaan, de de Accademia di Brera, raakte Adami bevriend met de kunstenaar Roberto Matta Echaurren. Na een bezoek aan Londen, waar hij kennis maakte met het werk van de Engelse kunstschilder Francis Bacon raakte Adami onder de indruk van de nieuwe kunststroming popart.
Contourlijnen
De schilderijen van Valerio Adami worden gekenmerkt door de uit de strip afgeleide contourlijnen. De vlakken worden opgevuld met heldere kleuren. Vaak maakte Adami voorstellingen, die surrealistisch aandoen. De voorwerpen zijn duidelijk herkenbaar, maar door de relatie en plaatsing van deze objecten ontstaat een bevreemdend effect.

In goede staat

Valerio Adami (1935)

ItaliaansItaliaansAlle items van deze kunstenaar (3)
Geplaatst door  duif
FA. (48)

Lid sinds 2018
1471 verkochte items
Alle items van deze verkoper (145)
42.5 cm
52.5 cm
28 cm
36 cm
Dit item is verkocht voor 51,75 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:04-10-2022 om 22:56
Eindtijd:15-10-2022 om 20:54
Rex2205
15 okt. / 19:30
€ 45