Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! - Verkocht

Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 21,00

Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! kopen? Bied vanaf 1!Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! kopen? Bied vanaf 1!Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! kopen? Bied vanaf 1!Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! kopen? Bied vanaf 1!Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! kopen? Bied vanaf 1!Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! kopen? Bied vanaf 1!Virtuose Lithografiekunst van Georg Hadeler (1939-) "Onder water" kleine oplage! kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (112)

2971 verkochte items
Alle items van deze verkoper (33)
  • Georg Hadeler (1939)
GesigneerdHandgesigneerd

Kunstenaar : Georg Hadeler (1939-)
Titel/Voorstelling : "onder water "
Datering : 1978
Medium / Techniek : steendruk op geschept papier

Gelimiteerde Oplage : nr. 18 van 27
Maten : 64 x 48 cm (bladmaat) en 77 x 64 cm ( in passe partout )
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed

Georg Hadeler (1939) is geboren en opgegroeid in Duitsland, heeft zijn opleiding gevolgd in Kiel, en woont en werkt vanaf 1963 in Den Haag.  Hij is actief als kunstschilder, met name als graficus (techniek lithografie).  Daarnaast is hij docent lithografie aan de Vrije Academie en de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten, beide in Den Haag.

“Als kunstenaar werk je in een labyrinth. Je moet je weg zoeken in een wereld die door oneindig veel dingen beïnvloed wordt”, zegt Georg Hadeler. In zijn werk is het doolhof een steeds terugkerend thema om zijn gedachten- en droomwereld te interpreteren, waarbij de trappen in zijn gedachten-wereld niet zelden uitkomen op verborgen ruimtes of tot een dood spoor leiden. In zijn werk zijn verschillende mystieke werelden en culturen verenigd, en komen zowel rede als filosofie en psychologie bij elkaar. De trappen, pagodes en andere bouwwerken die vaak in zijn werken opduiken zijn te danken aan zijn belangstelling voor de culturen van Peru en Japan, waar hij veel inspiratie in vindt. Hij heeft veel tijd doorgebracht in Peru, het geboorteland van zijn vrouw Gloria, en is erg onder de indruk van de Inca cultuur. In Machu Pichu, op een hoogte van 3000 m, ervoer hij de ongelofelijke architectuur van de ruïnes van de eeuwenoude stad, een overweldigend gevoel dat je niet kan vatten in een foto. Misschien wel in een kunstwerk? Dat probeert hij in ieder geval te doen. Ook Japan heeft zijn bijzondere interesse. In dat land wordt hij erg gewaardeerd; hij heeft er al 12 exposities gehouden en meerdere workshops, waarbij hij zijn leerlingen duidelijk maakt dat iedere steen, hard of zacht, verschillend ruikt. “Als ik geblinddoekt een steen moet bewerken, kan ik onmiddellijk ruiken wat voor steen het is”. Dit slaat aan in Japan, het heeft raakvlakken met het Zen Boeddhisme, waar ruiken en voelen heel belangrijke factoren zijn.

Hadeler is een expert in lithografie en houdt erg van het ambachtelijke werk. “Een litho maken is heel veel werk, soms zijn er wel 10 printrondes nodig, en dat kost me dan een maand. Nogal ongebruikelijk in een tijdperk van computers en digitale technologie. Als ik nu jong was zou ik iets van archeologie willen doen. In Peru liggen nog vele piramides verborgen onder de aarde te wachten tot ze ontdekt en opgegraven worden”. Er zijn zeer zeker overeenkomsten tussen zijn schilderwerk en archeologie : in zijn kunstwerken wordt de menselijke ziel als het ware uitgegraven.

Dit item is verkocht voor 21,00
Starttijd:19-02-2017 om 14:13
Eindtijd:05-03-2017 om 22:13
Biedingen (10)
Morris14
05 mrt. / 21:41
€ 21
galerietweebijdrie
05 mrt. / 21:41
€ 21
Morris14
04 mrt. / 23:29
€ 15
yvonner
04 mrt. / 23:29
€ 13
Morris14
22 feb. / 16:56
€ 11
jeroenmajoor
22 feb. / 16:56
€ 9
Morris14
21 feb. / 17:14
€ 7
jeroenmajoor
20 feb. / 20:05
€ 5
kunstbod
20 feb. / 09:17
€ 3
jeroenmajoor
19 feb. / 19:32
€ 1