W. van Leusden - Dam , Amsterdam met het paleis en de tram - Verkocht

W. van Leusden - Dam , Amsterdam met het paleis en de tram kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 31,00

W. van Leusden - Dam , Amsterdam met het paleis en de tram kopen? Bied vanaf 1!W. van Leusden - Dam , Amsterdam met het paleis en de tram kopen? Bied vanaf 1!W. van Leusden - Dam , Amsterdam met het paleis en de tram kopen? Bied vanaf 1!W. van Leusden - Dam , Amsterdam met het paleis en de tram kopen? Bied vanaf 1!W. van Leusden - Dam , Amsterdam met het paleis en de tram kopen? Bied vanaf 1!W. van Leusden - Dam , Amsterdam met het paleis en de tram kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  Etsenshop
FA. (14)

181 verkochte items
Alle items van deze verkoper (6)
  • Willem van Leusden (1886-1974)
GesigneerdHandgesigneerd

Willem van Leusden (  Utrecht  1886 – 1974  Maarssen ).

==========================================

De Dam, Amsterdam met het Paleis en de Tram.

Ets uit de jaren 1930 – 1935, toen de tram nog langs het Paleis reed,

geen auto’s, maar wel koetsen en slechts enkele personen.

Ets :  22  x  30  cm.

Linksonder en rechtsonder met potlood gesigneerd.

Met p.p. en notenlijst  :  43  x  53  cm.

Ets, p.p. en lijst zijn in goede staat.

==================================

Ets :  22  x  30  cm.

===================================================

Willem van Leusden (Utrecht, 25 september 1886 - Maarssen, 8 maart 1974) was een schilder die in Utrecht en vanaf zijn 23ste in Maarssen woonde.

Van Leusden volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en de Rijksakademie in Amsterdam. Hij verwierf gedurende drie jaar de koninklijke subsidie voor jonge kunstenaars.

Hij was verbonden aan de Burgeravondschool waar hij tekenles aan jongens gaf.

In zijn vrije werk maakte hij een ontwikkeling door van realistisch, via abstracte schilderijen en meubelen die in de traditie van De Stijl passen, tot surrealistisch werk. Van Leusden bekwaamde zich ook in verschillende ets- en graveertechnieken. Met de kunstenaars Jopie Moesman en Willem Wagenaar vormde hij de kern van de groep surrealisten die in de periode 1930 tot 1950 in Utrecht actief waren. Ook was hij lid van het grafisch gezelschap De Luis.

Dit item is verkocht voor 31,00
Starttijd:28-12-2017 om 07:45
Eindtijd:09-01-2018 om 20:45
Biedingen (14)
artb
09 jan. / 20:02
€ 31
leusderhout
09 jan. / 19:40
€ 26
artb
09 jan. / 07:16
€ 21
Reinaert
09 jan. / 07:16
€ 19
artb
08 jan. / 21:57
€ 17
Artistiek2020
07 jan. / 13:37
€ 15
Reinaert
07 jan. / 13:37
€ 13
Artistiek2020
07 jan. / 13:37
€ 13
Reinaert
07 jan. / 10:53
€ 11
artb
07 jan. / 09:24
€ 9
Artistiek2020
07 jan. / 09:24
€ 7
artb
29 dec. / 09:38
€ 5
Reinaert
29 dec. / 09:37
€ 3
Reinaert
28 dec. / 11:53
€ 1