Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 - Verkocht

Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 26,00

Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 kopen? Bied vanaf 1!Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 kopen? Bied vanaf 1!Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 kopen? Bied vanaf 1!Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 kopen? Bied vanaf 1!Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 kopen? Bied vanaf 1!Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 kopen? Bied vanaf 1!Willem Witjens (1884-1962) – Ets – Watermolens op de Marne – Gesigneerd – 1936 kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2849 verkochte items
Alle items van deze verkoper (34)
  • Willem Witjens (1884-1962)
GesigneerdHandgesigneerd

Een ets van Willem Witjens, met een voorstelling van de  watermolens op de Marne bij het stadje Meaux in Frankrijk.

De ets is gesigneerd met potlood en ook gemonogrammeerd en gedateerd in de ets  ('WW 1936')

De ets is niet ingelijst, maar heeft wel een kartonnen passe-partout met een rand van fineer.

Oplage onbekend.

Afmetingen: Passe-partout, 46 x 53 cm. Beeld, 29 x 38 cm.

Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

Conditie: De ets heeft een scheurtje bij de linkerrand (1,5 cm) en een ‘winkelhaak’ rechtsonder (4 cm) en heeft in het midden blauwachtige (slijt)plekjes.

Zie ook de foto’s.

De Marne is een rivier in Frankrijk, die op het plateau van Langres ontspringt. De Marne en de Seine komen in het oosten van Parijs samen.

Meaux is een gemeente in het Franse departement Seine-et-Marne (regio Île-de-France), 41,1 kilometer van Parijs vandaan en telt 49.421 inwoners (1999).

 (Bron: Wikipedia)

Informatie over de kunstenaar:

Willem Witjens werd geboren 8-11-1884 in Den Haag en overleed 14-2-1962 in Zaltbommel.
Hij woonde en werkte in Den Haag en vanaf 1940 in Nederwedert (Kerkwijk) en maakte reizen naar Amerika, Canada, Frankrijk, Italië, Duitsland, Engeland en Spanje.
Opleiding: De akademie van Beeldende Kunsten in Den Haag (avondcursus). Aanvankelijk volgde hij een opleiding tot glazenier bij E.W.F. Kerling jr (13 jaar), later werd hij geheel en al kunstschilder en kreeg o.a. raadgevingen van H.J. van der Weele.

Willem Witjens kreeg 3 jaar lang de Koninklijke subsidie voor Vrije Schilderkunst  (1915-1917).
Hij schilderde, aquarelleerde, tekende, etste en lithografeerde landschappen, figuren (naakten), stadsgezichten, stillevens en werd vooral bekend door zijn sneeuwgezichten. Ook werkte hij mee aan de renovatie van het Koninklijk Paleis aan het Lange Voorhout in Den Haag.
Willem Witjens was een belangrijk Nederlands kunstschilder. Hij maakte in opdracht een aantal schilderijen van de Zuiderzeewerken.
Enkele musea hebben werken van hem.

(Bron: o.a. Scheen)

Titel: Watermolens op de Marne. Staat met potlood geschreven linksonder.

Kunstenaar: Willem Witjens

Techniek: Ets.

Jaartal:  1936.

Ingelijst: Nee, maar heeft wel een kartonnen passe-partout met een rand van fineer.

Gesigneerd: Rechtsonder met potlood en gemonogrammeerd en gedateerd  in de ets linksonder.

Oplage: Onbekend.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

-De ets kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-De ets kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België, vanaf 8,00 euro (bij verzending via KIALA).

Naar België, Frankrijk en Duitsland: 15,00 euro bij verzending via Postnl.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Dit item is verkocht voor 26,00
Starttijd:25-05-2015 om 10:29
Eindtijd:08-06-2015 om 21:29
Biedingen (10)
valentijn
08 jun. / 13:16
€ 26
Dubbelmonde
08 jun. / 12:16
€ 21
valentijn
08 jun. / 12:16
€ 20
valentijn
06 jun. / 00:56
€ 17
88kilo
06 jun. / 00:56
€ 15
88kilo
06 jun. / 00:55
€ 9
valentijn
06 jun. / 00:55
€ 7
88kilo
06 jun. / 00:55
€ 5
valentijn
06 jun. / 00:55
€ 3
88kilo
25 mei / 21:45
€ 1