Paul Citroen - Palet, de originele uitgave uit 1931! plus: de kunstcollectie van Citroen
Ruloff S.A. Manuputty - Contra
Jörg Remé - e.a: zes handgesigneerde zeefdrukken: Florale Composities
Jörg Remé - e.a: zes handgesigneerde zeefdrukken: Diverse composities
Type kunstwerk | Schilderij |
Jaartal | 1996 |
Techniek | Olieverf |
Drager | Board |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 69.5 x 51 cm (h x b) |
Incl. lijst | 72 x 53.5 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Mooi ingelijste olieverf op doek van Yvan Theys. Jaar: 1996. Afmetingen incl lijst: H72 x b53.5cm. Afmetingen werk: H69.5 x b51cm. Het werk is linksonder gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.
Het werk kan worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen, bij vooruit betaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verzonden met Postnl.
Yvan Theys (Marke, 1 september 1936 - Warcoing, 1 juli 2005) was een Belgisch kunstschilder, tekenaar, graficus en beeldhouwer. Samen met Alphons Freymuth en Reinier Lucassen behoorde hij in de jaren 1960 tot de grondleggers van de nieuwe figuratie. Deze stroming combineerde herkenbare figuratie, in expressieve stijl geschilderd, met plat geschilderde achtergronden, geometrische symbolen en lyrische elementen.
Levensloop[bewerken | brontekst bewerken]Theys studeerde van 1956 tot 1958 aan de kunstacademie Sint-Lucas in Doornik. In 1959 had hij zijn eerste solo-expositie, in Kortrijk, en volgde hij zijn leermeester Eugène Dodeigne op aan de academie en werd er zelf docent voor expressief tekenen.
Op zijn vijfentwintigste verwierf hij eerste bekendheid met werk dat aanvankelijk in de trant lag van Cobra en spoedig daarna overging in de stijl van de nieuwe figuratie. In 1964 won hij de Prix de Rome en een medaille van de Europaprijs voor Schilderkunst van de Stad Oostende.
Later in de jaren zestig werd hij met Roger Raveel en Raoul De Keyser en Etienne Elias gezien als een vertegenwoordiger van de 'nieuwe visie', hetgeen een meer Vlaamse beweging was. In zijn schilderwerk pakte hij thema's op uit het wereldgebeuren, zijn dagelijkse leven en universele thema's zoals de relatie man-vrouw. In zijn werk worden de figuren op een emotionele wijze, vaak fragmentarisch, en soms vanuit wisselend perspectief weergegeven.
In zijn latere werk herïnterpreteerde hij ook bekende werken uit de kunstgeschiedenis, zoals werken van Pablo Picasso en Edvard Munch. Theys maakte vele studiereizen, verzamelde Japanse prenten en verrijkte zijn oeuvre met beschilderde houten beelden, assemblages en bronzen die zich in een spanningsveld bewegen tussen figuratie en abstractie.
Conditie | |
Conditie | Zeer Goed |
In zeer goede staat | |
Transport | |
Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: 's-gravenzande, Nederland |
koeriersdienst | Ben u niet in staat om een werk zelf af te halen, dan kunt u een koeriersdienst inschakelen om het werk te laten afhalen. Klik hier voor meer informatie over hoe dit werkt en bekijk de tarieven. |
Verzenden | Door het formaat of de kwetsbaarheid is het niet mogelijk om dit item via reguliere post te verzenden |
Garantie | |
Garantie | Bij het plaatsen van het item verklaar ik mij akkoord met de garantievoorwaarden zoals deze gelden op Kunstveiling ten aanzien van een juiste omschrijving van het aangeboden item |
De verkoper neemt de volledige verantwoordelijkheid voor dit item. Kunstveiling biedt slechts het platform bij deze transactie, welke direct met de verkoper afgehandeld dient te worden. Meer informatie.
Afhalen | Ja is mogelijk |
Objectlocatie | 'S-GRAVENZANDE, Nederland |
Starttijd | 3-10-2021 om 1:31 |
Eindtijd | 1-1-2022 om 14:04 |