Yvan Theys - Pastel op papier, ingelijst - 1984

Yvan Theys - Pastel op papier, ingelijst - 1984 kopen? Bied vanaf 775!
Yvan Theys - Pastel op papier, ingelijst - 1984 kopen? Bied vanaf 775!Yvan Theys - Pastel op papier, ingelijst - 1984 kopen? Bied vanaf 775!Yvan Theys - Pastel op papier, ingelijst - 1984 kopen? Bied vanaf 775!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (155)

4951 verkochte items
Alle items van deze verkoper (88)
  • Yvan Theys (1936-2005)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1984
TechniekPastel/Krijt
IngelijstIngelijst
Afmetingen48.5 cm x 63.5 cm (h x b)
Lijst80.5 cm x 105.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Grote ingelijste pastel  op papier van Yvan Theys. Jaar: 1984. Afmetingen incl lijst: H80.5 x b105.5cm. Afmetingen werk: H48.5 x b63.5cm. Het werk is rechts bovenin gesigneerd-en gedateerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Het werk kan  worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen, bij vooruit betaling,  is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verzonden met Swift koerier.

Yvan Theys (Marke, 1 september 1936 - Warcoing, 1 juli 2005) was een Belgisch kunstschilder, tekenaar, graficus en beeldhouwer. Samen met Alphons Freymuth en Reinier Lucassen behoorde hij in de jaren 1960 tot de grondleggers van de nieuwe figuratie. Deze stroming combineerde herkenbare figuratie, in expressieve stijl geschilderd, met plat geschilderde achtergronden, geometrische symbolen en lyrische elementen.

Levensloop[bewerken | brontekst bewerken]

Theys studeerde van 1956 tot 1958 aan de kunstacademie Sint-Lucas in Doornik. In 1959 had hij zijn eerste solo-expositie, in Kortrijk, en volgde hij zijn leermeester Eugène Dodeigne op aan de academie en werd er zelf docent voor expressief tekenen.

Op zijn vijfentwintigste verwierf hij eerste bekendheid met werk dat aanvankelijk in de trant lag van Cobra en spoedig daarna overging in de stijl van de nieuwe figuratie. In 1964 won hij de Prix de Rome en een medaille van de Europaprijs voor Schilderkunst van de Stad Oostende.

Later in de jaren zestig werd hij met Roger Raveel en Raoul De Keyser en Etienne Elias gezien als een vertegenwoordiger van de 'nieuwe visie', hetgeen een meer Vlaamse beweging was. In zijn schilderwerk pakte hij thema's op uit het wereldgebeuren, zijn dagelijkse leven en universele thema's zoals de relatie man-vrouw. In zijn werk worden de figuren op een emotionele wijze, vaak fragmentarisch, en soms vanuit wisselend perspectief weergegeven.

In zijn latere werk herïnterpreteerde hij ook bekende werken uit de kunstgeschiedenis, zoals werken van Pablo Picasso en Edvard Munch. Theys maakte vele studiereizen, verzamelde Japanse prenten en verrijkte zijn oeuvre met beschilderde houten beelden, assemblages en bronzen die zich in een spanningsveld bewegen tussen figuratie en abstractie.

In zeer goede staat. Links onderin de hoek zit een barst in het glas.

Yvan Theys (1936-2005)

Alle items van deze kunstenaar(3) Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (155)

4951 verkochte items
105.5 cm
80.5 cm
63.5 cm
48.5 cm

Starttijd:25-07-2021 om 10:35
Eindtijd:01-08-2021 om 20:50
Openingsbod€ 775
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland
VerzendingAlleen per koerier