Grafiek - handgesigneerd Items aflopend
zeldzaam-mooi-handgesign-poen-de-wijs-1948-2014-litho-awakening-1966
zeldzaam-mooi-handgesign-poen-de-wijs-1948-2014-litho-awakening-1966zeldzaam-mooi-handgesign-poen-de-wijs-1948-2014-litho-awakening-1966zeldzaam-mooi-handgesign-poen-de-wijs-1948-2014-litho-awakening-1966zeldzaam-mooi-handgesign-poen-de-wijs-1948-2014-litho-awakening-1966zeldzaam-mooi-handgesign-poen-de-wijs-1948-2014-litho-awakening-1966zeldzaam-mooi-handgesign-poen-de-wijs-1948-2014-litho-awakening-1966
Zeldzaam mooi handgesign. Poen de Wijs (1948-2014) Litho "Awakening" 1966
Grafiek - handgesigneerd
GEPLAATST DOOR
amsterdam
1085 verkochte items

Omschrijving
Poen de Wijs 1948

Kunstenaar : Poen de Wijs (1948-2014)
Titel/Voorstelling : " Awakening/ liggend naakt"
Datering : 1966
Medium / Techniek : steendruk op geschept papier (edition Steltman Amsterdam)

Oplage : nr. 48 van 180
Maten : 65 x 50 cm (bladmaat) en 70 x 70 cm (in passe partout)
Gesigneerd : met potlood midden onder
Conditie : goed

Galerie (Bonnard) prijs : 900 €

In Nijmegen wordt op 23 januari 1948 de Nederlandse kunstschilder Poen de Wijs geboren. Van 1966 tot 1971 studeerde hij aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Dit werd later ook zijn woon- en werkplaats. Op 67 jarige leeftijd is de Wijs overleden in zijn woonplaats, Den Haag.

SCHILDERIJEN VAN POEN DE WIJS

De Wijs heeft met zijn werk een interessante ontwikkeling doorgenomen. Waar zijn werken in het begin nog heel abstract waren, werden ze gedurende de jaren steeds realistischer. Zijn eerste realistische aquarellen dateren uit 1977, vervolgens heeft hij een oeuvre opgebouwd van meer dan 800 werken. Door deze eerste aquarellen werd de Wijs bekend in Nederland, maar ook in het buitenland heeft Poen de Wijs succes geboekt. In onder andere Indonesië, Duitsland, Zwitserland, USA en Spanje zijn er tentoonstellingen georganiseerd van Poen de Wijs. Vanaf 1990 werden zijn tentoonstellingen georganiseerd door galerie De Twee Pauwen in Den Haag en galerie Bonnard in Nuenen.

INSPIRATIE EN TECHNIEKEN

Poen de Wijs was in hoge mate geïnspireerd door klassieke muziek en theater. Hij schilderde heel thematisch en dat is terug te zien in verschillende werken van de kunstschilder. Ook qua schildertechnieken beperkte hij zich niet. Integendeel, hij wilde voortdurend experimenten en zocht naar nieuwe mogelijkheden, technieken en toepassingen. Ook heeft hij technieken gecombineerd, zo heeft hij de oude schildertechniek bestudeerd en beoefend om deze te integreren in nieuwe technieken en toepassingen.

PUBLICATIES OVER SCHILDER POEN DE WIJS

Er zijn vele boeken, documentaires, films en artikelen gepubliceerd over het werk van Poen de Wijs. Maar ook over zijn kundigheid om diverse schildertechnieken toe te passen en te onderzoeken. Gedurende zijn carrière hebben veel critici zich op wisselende manieren uitgelaten over het werk van Poen de Wijs. Desalniettemin, zijn ze het er wel allemaal over eens dat hij constant hoge kwaliteit heeft geleverd in zijn schildertechnieken. Op 13 januari 2013 is De Wijs benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Verkocht

Starttijd
17-02-17 14:38
Eindtijd
03-03-17 22:38
Aantal biedingen
16

Verzendopties :

Dit werk kan worden afgehaald zonder verdere kosten in amsterdam

Dit werk kan verzonden worden. Bekijk hier de tarieven:

Nederland: Pakket: 10,00 euro
Belgie/EU: Pakket: 20,00 euro
Buiten EU: Pakket tot 2Kg - 5Kg: 40,00 euro

Bekijk hier de overige items van deze aanbieder

Garantie :

Dit item valt onder de garantiebepalingen zoals deze gelden op Kunstveiling.