Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Kunstenaar : Marion van Nieuwpoort (1950-2008)
Titel/Voorstelling :
Datering : 1986
Medium / Techniek : steendruk op geschept papier
Oplage : E/A exemplaar - later is deze litho in een oplage van 180 vervaardigd
Maten : 65 x 50 cm
Gesigneerd : met potlood midden onder
Conditie : goed
Recensenten over Marion van Nieuwpoort:
Haar werken zijn welhaast explosies op papier of doek die zich afspelen op de grens van realiteit en fantasie en resulteren in kleurrijke spontane composities vol warmte en actie. De alom heersende indruk van dynamiek wekt zij op door over de figuren krachtige verfhalen aan te brengen. De mensen en dieren op zich heel realistisch weergegeven, gaan hierachter gedeeltelijk schuil en komen uit wazige, ijle achtergronden tevoorschijn. - Martin Lacet.
Op de academie in Den haag heeft Marion door jarenlange oefening in figuurtekenen een gedegen tekentechniek opgebouwd, waarmee zij gemakkelijk en snel zonder model menselijke figuren in alle standen schetst. Na de academie heeft zij zich geconcentreerd op het vinden van een persoonlijke schildertechniek die geresulteerd heeft in het hoge technische niveau van nu, waarin zij abstractie tegen figuratie uitspeelt en het resultaat zodanig manipuleert dat ze de beschouwer meesleept in haar boeiende wereld. - Micaela E. van Rijckevorsel.
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 16-3-2017 om 11:51 |
Eindtijd | 30-3-2017 om 22:51 |