Walter Barten - Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 - Verkocht

Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 kopen? Bied vanaf 1!
Tekening / Aquarel

Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 kopen? Bied vanaf 1!Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 kopen? Bied vanaf 1!Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 kopen? Bied vanaf 1!Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 kopen? Bied vanaf 1!Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 kopen? Bied vanaf 1!Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 kopen? Bied vanaf 1!Walter Barten : Tekening O.I. inkt , Ontwerp – gesigneerd – ca 1980 kopen? Bied vanaf 1!
  • Walter Barten (1935-2004)
Type kunstwerkTekening / Aquarel

Een grote tekening met Oost-Indische inkt uit ca 1980 van de Belgisch/Nederlandse kunstenaar Walter Barten (1935-2004).

De tekening is het ontwerp voor 8 panelen met 22 afbeeldingen, bedoeld voor aan de muur van een vergaderzaal.

De tekening is gesigneerd en is losbladig, nooit ingelijst geweest.

Afmetingen: Blad, 56 x 76 cm.

Herkomst: Uit de inboedel van een drukkerij.

Conditie: Het papier van de tekening heeft lichte vlekjes en in de rechterbenedenhoek ontbreekt een hoekje van het papier.

Zie ook de foto’s.

(Gelijktijdig met deze tekening bieden wij ook 3 etsen (in 1 kavel) van Walter Barten ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

Informatie over de kunstenaar:

Walter Barten, geboren 15-02-1935 in Brasschaat (België) en overleden 20-08-2004 in Hortichuelas (Spanje), illustrator, schilder, aquarellist, tekenaar, pentekenaar, etser, collagist, tekenleraar, schrijver/kunstcriticus voor Elseviers Weekblad, De Groene Amsterdammer en Het Financieele Dagblad en cactuskweker.

Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs Amsterdam (de latere Gerrit Rietveld Academie).

Als kunstenaar debuteerde Walter Barten halverwege de jaren zestig met een tentoonstelling in de Amsterdamse galerie Mokum. Hij was een bijzondere verschijning: “In een grote zwarte cape met baardje en lange haren liep hij over straat liep terwijl kinderen hem voor “Jezus” uitmaakten”.

Hij exposeerde met enige regelmaat. Behalve in Nederland ook in zijn moederland België (Brussel en Oostende) en in Spanje (Almeria en Rodalquilar).

Met schrijven over kunst begon hij in Elseviers Weekblad. In 1969 volgde De Groene Amsterdammer, waarvan hij jarenlang medewerker zou blijven. Later ging hij werken voor Het Financieele Dagblad.

Zijn leven speelde zich af tussen Amsterdam en Las Negras in Spanje. Vanuit zijn huis in Amsterdam bereisde hij een groot deel van Europa om voor de krant over tentoonstellingen te berichten. Zijn huis in Zuid-Spanje was uitvals basis voor bezoeken aan Marokko.

Titel: “Ontwerp”.

Kunstenaar: Walter Barten.

Techniek: Tekening met Oost-Indische inkt op papier.

Jaartal: ca 1980.

Afmetingen: Blad, 56 x 76 cm.

Ingelijst: Nee.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

-De tekening kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-De tekening kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: 15,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Walter Barten (1935-2004)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3189 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd17-4-2017 om 11:30
Eindtijd29-4-2017 om 21:30
Biedingen (6)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken