Jean Tinguely - zeefdruk (ook de lijst is gezeefdrukt) - Montreux 1982 - groot 110x80 cm
Maurizio Giongo - "SERA", olieverf op doek, gesigneerd, gedateerd 2000
Ans Wortel - Gouache: "en ze zag vogels vliegen, hij zei: ga maar als je wilt - 1972
Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
Periode | 1945 t/m 1999 |
Een grote tekening met Oost-Indische inkt uit ca 1980 van de Belgisch/Nederlandse kunstenaar Walter Barten (1935-2004).
De tekening is het ontwerp voor 8 panelen met 22 afbeeldingen, bedoeld voor aan de muur van een vergaderzaal.
De tekening is gesigneerd en is losbladig, nooit ingelijst geweest.
Afmetingen: Blad, 56 x 76 cm.
Herkomst: Uit de inboedel van een drukkerij.
Conditie: Het papier van de tekening heeft lichte vlekjes en in de rechterbenedenhoek ontbreekt een hoekje van het papier.
Zie ook de foto’s.
(Gelijktijdig met deze tekening bieden wij ook 3 etsen (in 1 kavel) van Walter Barten ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).
Informatie over de kunstenaar:
Walter Barten, geboren 15-02-1935 in Brasschaat (België) en overleden 20-08-2004 in Hortichuelas (Spanje), illustrator, schilder, aquarellist, tekenaar, pentekenaar, etser, collagist, tekenleraar, schrijver/kunstcriticus voor Elseviers Weekblad, De Groene Amsterdammer en Het Financieele Dagblad en cactuskweker.
Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs Amsterdam (de latere Gerrit Rietveld Academie).
Als kunstenaar debuteerde Walter Barten halverwege de jaren zestig met een tentoonstelling in de Amsterdamse galerie Mokum. Hij was een bijzondere verschijning: “In een grote zwarte cape met baardje en lange haren liep hij over straat liep terwijl kinderen hem voor “Jezus” uitmaakten”.
Hij exposeerde met enige regelmaat. Behalve in Nederland ook in zijn moederland België (Brussel en Oostende) en in Spanje (Almeria en Rodalquilar).
Met schrijven over kunst begon hij in Elseviers Weekblad. In 1969 volgde De Groene Amsterdammer, waarvan hij jarenlang medewerker zou blijven. Later ging hij werken voor Het Financieele Dagblad.
Zijn leven speelde zich af tussen Amsterdam en Las Negras in Spanje. Vanuit zijn huis in Amsterdam bereisde hij een groot deel van Europa om voor de krant over tentoonstellingen te berichten. Zijn huis in Zuid-Spanje was uitvals basis voor bezoeken aan Marokko.
Titel: “Ontwerp”.
Kunstenaar: Walter Barten.
Techniek: Tekening met Oost-Indische inkt op papier.
Jaartal: ca 1980.
Afmetingen: Blad, 56 x 76 cm.
Ingelijst: Nee.
Gesigneerd: Rechtsonder.
Herkomst: Uit de inboedel van een drukkerij.
Conditie: Het papier van de tekening heeft lichte vlekjes en in de rechterbenedenhoek ontbreekt een hoekje van het papier.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-De tekening kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-De tekening kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België: 15,00 euro.
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen voor bijzondere schilderijen, aquarellen, tekeningen, etsen, zeefdrukken, litho’s, affiches en andere kunst.
Transport | |
Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Amsterdam, Nederland |
Verzenden | Door het formaat of de kwetsbaarheid is het niet mogelijk om dit item via reguliere post te verzenden |
Garantie | |
Garantie | Bij het plaatsen van het item verklaar ik mij akkoord met de garantievoorwaarden zoals deze gelden op Kunstveiling ten aanzien van een juiste omschrijving van het aangeboden item |
De verkoper neemt de volledige verantwoordelijkheid voor dit item. Kunstveiling biedt slechts het platform bij deze transactie, welke direct met de verkoper afgehandeld dient te worden. Meer informatie.
Afhalen | Ja is mogelijk |
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 17-4-2017 om 11:30 |
Eindtijd | 29-4-2017 om 21:30 |