Tekeningen / Aquarel Items aflopend
sfeervolle-gouache-de-ooijpolder-bij-nijmegen-door-derk-wiggers-1866-1933
sfeervolle-gouache-de-ooijpolder-bij-nijmegen-door-derk-wiggers-1866-1933sfeervolle-gouache-de-ooijpolder-bij-nijmegen-door-derk-wiggers-1866-1933sfeervolle-gouache-de-ooijpolder-bij-nijmegen-door-derk-wiggers-1866-1933sfeervolle-gouache-de-ooijpolder-bij-nijmegen-door-derk-wiggers-1866-1933sfeervolle-gouache-de-ooijpolder-bij-nijmegen-door-derk-wiggers-1866-1933sfeervolle-gouache-de-ooijpolder-bij-nijmegen-door-derk-wiggers-1866-1933
Sfeervolle Gouache "de Ooijpolder bij Nijmegen" door Derk Wiggers 1866-1933
Tekeningen / Aquarel
GEPLAATST DOOR
amsterdam
1243 verkochte items

Omschrijving
Derk Wiggers 1866 - 1933

Kunstenaar : Derk Wiggers  1866-1933
Titel/Voorstelling : " de Ooijpolder bij Nijmegen "
Medium / Techniek : Gouache op papier

Datering : omstreeks 1900
Maten : 33 x 20 cm (bladmaat) en 53 x 40 ( ingelijst)
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed

Derk Wiggers

Nederlands aquarellist, etser, schilder, tekenaar,

Amersfoort 26.03.1866 - Den Haag 15.02.1933.

Dirk (Derk) Wiggers schilderde, aquarelleerde, tekende en etste landschappen - panorama's van de grote rivieren - boerenwoningen en stillevens in impressionistische stijl. Hij signeerde meestal: Wiggers.

Voordat hij begon te schilderen was hij notarisklerk, maar dit beviel hem niet en toen ging hij schilderen, eerst in de zin van verven vervolgens in de andere, hogere betekenis.

Hij was leerling van de Akademie voor Beeldende Kunst te Rotterdam (één winter-avondcursus) maar vormde zich vnl. zelf. De natuur alleen was zijn leermeester.

Derk Wiggers woonde en werkte in Amersfoort, Rotterdam (voor 1885 tot 1891), Loosduinen (1891), Rotterdam(1891 tot 1894), Nunspeet (1894 tot 1895), Rheden (1895 tot 1897), Heelsum (1897 tot 1902), Berg en Dal (1902 tot 1917), Laren (N.H., 1917 tot 1918), Blaricum (1918 tot 1920), Laren (N.H., 1920 tot 1923), maakte reizen via België en Frankrijk naar Spanje en Italië, Ukkel (1923 tot 1929) en daarna te Den Haag.

Hij was lid van de Arti et Amicitiae te Amsterdam en van Pulchri Studio te Den Haag.

Wiggers gaf les aan A. van der Boon en W.J. Havelaar. Hij gaf raadgevingen aan O.J.W.C. graaf van Bylandt.

Wiggers exposeerde onder meer in: Amsterdam, Rotterdam en Den Haag sedert 1885.

Hij behaalde diverse onderscheidingen, waaronder in 1909 de gouden medaille van Koningin Wilhelmina op de tentoonstelling van Arti et Amicitiae te Amsterdam.

Werk in Museum Boymans van Beuningen Rotterdam, in het Haags Gemeentemuseum, in het Dordrechts Museumen in Rijksmuseum Kröller-Müller

Verkocht

Starttijd
12-08-17 21:33
Eindtijd
27-08-17 20:33
Aantal biedingen
20

Verzendopties :

Dit werk kan worden afgehaald zonder verdere kosten in amsterdam

Dit werk kan verzonden worden. Bekijk hier de tarieven:

Nederland: Pakket: 10,00 euro
Belgie/EU: Pakket: 15 euro

Bekijk hier de overige items van deze aanbieder

Garantie :

Dit item valt onder de garantiebepalingen zoals deze gelden op Kunstveiling.